Červen 2011


Tomb Raider Anniversary-Cheaty

28. června 2011 v 18:55 | Hayley |  TR A Cheaty
Sluneční brýle Dokončení celé hry
Neomezený kyslík pod vodou Dokončen celé hry
Režim bez Textur Dokončení celé hry
Zobrazení života nepřítele Všechny time trialy v Peru
Nekonečno nábojů do magnumu Všechny time trialy v Peru
Všechny zbraně Všechny time trialy v Řecku
Nekonečno nábojů do brokovnice Všechny time trialy v Řecku
Nesmrtelnost Všechny time trialy v Egyptě
Nekonečno nábojů do UZI Všechny time trialy v Egyptě
Zlatá brokovnice Všechny time trialy v Atlantidě
Stříbrné UZI Všechny time trialy v Atlantidě

Tomb Raider Anniversary-Výbava

26. června 2011 v 19:54 | Hayley |  TR A Výbava

Deník-přístupný od začátku-Lara má v něm své postřehy z cesty a říká vám co byste měly udělat.


Klíč k vesnici Vilcabamba-Najdete ho v levelu město Vilcabamba.


Ozubená kola-jsou celkem tři a pomocí nich pořebujete rozchodit mechanismus.Najdete je v levelu ztracené údolí.


Damoklův klíč-Najdete ho v levelu letohrádek svatého Francise.V části kdy máte hledat klíč se zdá všechno růžové až moc snadné ,ale hned na to jak klíč seberete se ze stropu spustí meče.A co měl Damokles spojeného z meči?
Přečtěte si tuto legendu
Dionýsos I. byl označován za krutovládce, který se opíral zejména o žoldnéřskou armádu a který žil v přepychu, ale i věčném strachu, že bude potrestán, pokud se utlačovaní vzbouří. Obklopen osobní stráží žil jako ve vězení.Když mu jeho dvořan Damoklés říkal, že jistě nikdo není šťastnější než sám vládce, odvětil mu Dionýsios: Chceš ochutnat mé štěstí? Obklopen skvosty a lahůdkami potom Damoklés užíval štěstí. Uprostřed hostiny a blaženosti dal vládce spustit od stropu na tenké koňské žíni ostrý meč, mířící na hlavu Damokla. Ten, když při pohledu vzhůru uviděl visící hrozbu, už pro strach neviděl krásu, bohatství ani hojnost - a vzdal se svého místa a povýšení.
Hefaistův klíč-Naleznete ho v levelu letohrádek svatého Francise.Hefaistos byl božský kovář,proto při hledání tohoto klíče zamíříte co místnosti s velkým kladivem.


Poseidonův klíč-Tento klíč opět naleznete na letohrádku sv. Francise.Jako jediný z klíčů je zrezlí a to proto,že Poseidón byl bůh moří takže tento klíč získáte jenom když se namočíte.


Atlasův klíč-Naleznete ho v levelu letohrád sv. Francise.V tomto levelu Lara pořebuje stáhnout velkou kouly kterou drží neznámí muž.Tento může je právě bůh Atlas.Atlas byl bůh který se narozdíl od jeho sourozenců přidal na stranu titánů.Když bohové titány porazily byl na Atlase uvržen trest a to nést nebeskou klendbu někdo také říká že celou zeměkouly.


Klíč k balkónu-Naleznete ho v levelu Koloseum.


Olověná cihla-Naleznete ji v levelu Midasův palác.Potřebujete tři takovéhle cihly a pro ně se Lara vydává do nebezpečných míst.


Zlatá cihla-Olověné cihly položíte na spadlou ruku krále Midase,cihly poté zezlátnou a vy je můžete vložit do zdí.Král Midas byl chamtivý král ,který si od jedné nymfy přál aby každý jeho dotek proměňoval věci ve zlato.Nymfa tak učinila a král byl velice šťastný že bude bohatý.A opravdu jak nymfa řekla se mu vše pod rukama promněňovalo ve zlato.Ale byla tu jedna potíž ,král se nemohl najíst ,protože jak se dotkl jídla zezlátlo.Jednou obejmul svou dceru a z té byla rázem zlatá socha.


Červená pojistka-Naleznete ji v levelu Natliny doly.


Modrá pojistka-Naleznete ji v levelu Natliny doly.


Zelená pojistka pojistka-Naleznete ji v levelu Natliny doly.


Hasák-naleznete ho v Croft manoru,Lara s ním utáhne přívod vody.


Hrací válec-Je toposlední věc kterou potřebujete k dokončení roft manor.Lara s ním otevře dveře do hudební místnosti.


Luk a šíp-V Croft manor je použijete na sochu která následně může střílet.


mapa bludiště-Zase tak nutně ji nepotřebujete ale když má někdo opravdu špatné orientační smysly tak se bude hodit, do Croft manorského bludiště.


Ozubené kolo-Toto kolo pobete potřebovat na rozchodění sochy.


Ručička od slunečních hodin-Potřebujete ji na to abyste otevřely bránu k bludišti.


Vědro-Naplníto ho ve fontáně a následně uhasíte oheň v krbu a tím získáte šíp.

Tomb Raider Anniversary-Zbraně

26. června 2011 v 11:37 | Hayley


Standartní pistole-přístupné od začátku,nekonečno nábojů

Tomb Raider Anniversary-Postavy

25. června 2011 v 14:56 | Hayley |  TR A Postavy


Jacqueline Natla
Vládkyně Atlantidy ,jedna z triumvirátu šéfka jedné úspěšné firmy.Tohle všechno je Natla.Spolu z Qualopecem a Tihocanem vládla Atlantidě.Každý z nich vlastnil část potomka(Scionu),ale Natla ho zneužila.Oba její bratři se od ní odvrátili a navždy jí uvěznili do ledového válce.Avšal za několik let válec praskl a to konkrétně v Los Alamos roku 1948.Natla založila úspěšnou firmu Natla technologies a poté si najala Laru ,aby jí přinesla další části potomka,které jsou ukryté v hrobkách jejích spoluvládců.ALe ani Lara zatím netuší jaké jsou skutečné Natliny plány.
Životopis ze hry
Jacqueline Natla je majitelkou a výkonnou předsedkyní Natla technologies,jedné z největších firem na světě zabývajích se elektronikou.Je držitelkou několika důležitých hardwarových patentů a její výzkumné a vývojové oddělení patří k nejtajnějším a nejplodnějším zlepšovatelským skupinám v průmyslu.O soukromém životě slečny Natly toho příliš známo není, snad jen to,že nikdy neposkytuje rozhovory a na veřejnosti se ukazuje jen zhřídka.Kolegové a konkurenční podnikatelé o ní shodně tvrdí,že je nadmíru inteligentní a náročná puntičkářka.


Qualopec
Jeden z triumvirátu.spoluvládce Atlantidy,kterého Natla znetvořila aby se dostala k potomkovi.Lara je vyslána pro Scion který leží v jeho hrobce v Peru.Když se k němu Lara přiblížila mumie které ho hlídali jako by obživly.Když Lara scion sebrala vše se začalo třást a Qualopec se probudil ,Lara stihla uniknout jen tak tak.


Tihocan
Další a poslední z triumvirátu ,vládce Atlantidy,který Natlu za zradu odsoudil k uvěznění do válce.Jeho hrobka leží v Řecku.Hrobku střeží dva kentauři ,kteří zabijí Pierra a nakonec se s nimi bude muset utkat i Lara.Když Lara otevírala jeho hrobku nikdo tam nebyl.Je možné ,že žije mezi lidmi jako to udělala Natla?


Larson Conway
Poskok Natly ,který se neustále setkává z Larou.Je to vlastně takový prostředník mezi Larou a Natlou.Je u Natly hlavně kvůli penězům.Jeho parťák Pierre si z něj často střílí ,že je tak blbej že ho do hlavy musel kopnout kůň.Dále se s ním Lara setkala až v Natliných dolech kde ho také zastřelila.
Životopis ze hry
Larson je bývalím důstojníkem námořní pěchoty Spojených Států, u které sloužil sedm let jako příslušník zvláštních jednotek.Byl s ostudou propuštěn po prudké roztržce se svým velícím důstojníkem-povaha toho sporu nebyla nějak zveřejněna.Po propuštění z vojenské věznice uplatňoval Larson svoje zkušenosti z armády a velitelské schopnosti jako žoldnéř v ozbrojených silách po celém světě.Nedávno získal zakázku od firmy Natla technologies, a tak se znovu setkal tváří v tvář se svojí dávnou protivnicí Larou Croft.


Pierre du Pont
Pierre je další z poskoků Natly.tento francouz jde hlaně po penězích a na ostatní se neohlíží.Lra se s ním setká v Řecku v letohrádku svatého Francise.Pierre jde po dalším kousku Scionu ,který Laře vyfoukne.Ovšem se mu to vymstí ,prtože probudil strážce hrobky.Dva kentaury ,kteří ho nakonec za jeho zbabělost udupou.
Životopis ze hry
Pierre je jedním z Lařiných rivalů na poli archeologie a dějepisu.Nikdo nejde za svým cílem tak jako on.Veřejně mu byla přiznána celá řada významných archeologických a podobně jako Lara byl obviněn ze slídění na nalezištích ještě před tím ,než jejich objev oficiálně přiznal.Přestože sám sebe vydává za dokonalého archeologa, v kruzích zámožných sběratelů je znám jako lovec pokladů,který je schopný sehnat cokoliv,co kdo shání, nabídne-li se mu patřičná odměna.Pierre v tom ,co dělá, patří ke špičce,ale ve svém důsledku hrobky vykráda jen kvůli penězům,nikoliv kvůli skutečné zálibě v záhadách minulosti.


Jerome Kid Johnsson-životopis ze hry
Jerome ,,Kid´´ Johnsson byl krátkou dobu vůdcem gangu v Los Angeles,než se jeho banda pokusila unést limuzínu s Jacquline Natla.její tělesný strážce kin Kade zlikvidoval celý gang,ale Kida na žádost své zaměstnavatelky ušetřil.Natla potřebovala spojku mezi zločineckým podsvětím na Západním pobřeží a přesvědčivý Kid se pro tuto roli výborně hodil.kid chová ke kinu Kadeovi zášť ,nemůže mu zapomenout,že jeho krutou rokou zahynuli jeho pokrevní bratři,ale zároveň má dostatek rozumu na to , aby se při odplatě nedopustil neuvážlivého činu.


Kold Kin Kade-životopis ze hry
Kin Kade je tělesným strážcen Jacqueline Natla.je těžké pochopit,jaké důvody ,že ho přijala do svých služeb,zvlášť pokud vezmeme v úvahu jeho trestní rejstřík,podle kterého je surovým a nelítostným zabijákem.Kin Kade strávil 15 let ve vězení, když ho dopadla policie při jedné obzvláš=t kruté vraždě.Přezdívku Kold si vysloužil ve vězení,kde si většinu trestu odpykal v samovazbě kvůli naprosto nevhodnému chování a nevysvětlitelným umrtím několika osob,které s ním sdíleli celu.Navzdrory tomu všemu si svůj vrozený talent během pobytu ve vazbě ještě více propracoval.I přes mohutný nesouhlas vězeňského psychiatra byl poodmíněněn propuštěn k Jacqueline Natla.


Průvodce
Tento usměvavý chlapík má Laru přivést do ztracené Vilcabamby.Hned v prvních minutách hry ho ovšem zabijí vlci.Lara se ho snažila zachrániti ,ale už bylo příliš pozdě.

Tomb Raider Anniversary-Nepřátelé

23. června 2011 v 21:55 | Hayley
Peru
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________


Netopýři
Tohle jsou nejneškodnější nepřátelé v celé hře.Stačí na ně pouhý jeden výstřel ze standartní pistole.Jediné v čem jsou obravdu nesnesitelní je to ,že kolem vás kličku jí a pak se donich špatně trefuje.Útočí po více.


Tomb Raider AOD-the lost dominion

20. června 2011 v 15:51 | Hayley
Našla jsem jedno krásné video o Laře v Sims 2.Je to pěkně sestříhané a hraje i pěkná hudba.Ve videu uvidíte co se stalo po událostech z Angel of darkness.Autorem je vinnyvis.Má i mnoho dalších videí ale to už se můžete podívat samy.

Tomb Raider Anniversary-Lokace

20. června 2011 v 15:40 | Hayley |  TR A Lokace+Levely


Peru
○Horské jeskyně-Mountain cave
○Město Vilcabamba-City of Vilcabamba
○Ztracené údolí-The lost valley
○Qualopecova hrobka-Tomb of Qualopec


Řecko
Letohrádek svatého Francise-St. Francis folly
Koloseum-Coloseum
Midasův palác-Midas palace
Tihocanova hrobka-Tomb of Tihocan


Egypt
Khamonův chrám-Temple of Khamon
Khamonův obelisk-Obelisk of Khamon
Svatyně potomka-Sanctuary of Scion


Atlantida-Ztracený ostrov
Doly Natla-Natla pits
Pyramida-The great pyramide
Poslední boj-The final Conflict


Tomb Raider Anniversary-Koncepty

19. června 2011 v 10:22 | Hayley |  TR A Koncepty
Ty obrázky které jsou nascreenované jsou moje takže bych prosila kopírovat se zdrojem.

Tomb Raider Anniversary-Artefakty

18. června 2011 v 17:15 | Hayley |  TR A Artefakty


Keramický Hrnek-Peru
Starodávná nádoba na pití používána zejména pro fermentovaný nápoj chicha.Při slavnostech v Andách bývalo běžné,že Inkové používali hrnek při důležitých náboženských obřadech také jako obradní vázu.fermentovaný nápoj chicha je opojný kukuřičný nápoj podobný pivu.Jedna ze dvou památek v Peru.Naleznete ji ve ztraceném údolí.


Láhev s Kosatkou
Keramická láhev pocházející zhruba z roku 700 našeho letopočtu s vyzobrazením mýtické kosatky.Tyto nádoby se nejčastěji používaly pro pití fermentovaného nápoje chicha.Slovo fermentované znamená totéž jako alkoholické nápoje.Druhá památka kterou naleznete před vchodem do Vilcabamby tedy v Horských jeskyních.
__________________________________________________________________________________________________________________________


Busta Gryfa-Řecko
Hlavy gryfů se ve strarověkém Řecku dávaly někdy kolem roku 700 před naším letopočtem na bronzové kotle nebo na nádoby sloužící k pití,kde plnily funkci talismanů,které odhánějí zlé duchy.Gryfové byly mýtické bytosti s hlavou orla a tělem lva.Tuto památku naleznete v Midasově paláci.


Soška Athéniny sovy
Sovy,jako posvátní ptáci bohyně Athény,byly spojováni s moudrostí.Najdete ji v Midasově paláci.Athénu ,bohyni moudrosti,prý často dobrovázela sovy která byla symbolem Athén.Tuto sovujste mohli vidět ve filmu z roku 1981 souboj titánů.Hlavní hrdina Perseus o ni požádal bohyni Athénu ,ta se jí však nechtěla vzdát a tak mu bůh Hefaistos ukoval stejnou sovu jsenovala se Bubo.


Tady máte fotku mechanické sovy z filmu.
________________________________________________________________________________________________________________________________


Mumifikovaná kočka-Egypt
Kult kočičí bohyně Bast(známé také jako Bastet)se těšil oblibě v pozdním Egyptě.tehdy byly kočky často mumifikovány a prodávány poutníkům,kteří je používali ne oltáře.Bohyně Bastet je zobrazována s kočičí hlavou.Najdete ji hned nazačátku levelu Egypt.


Hórova modlaEgyptský bůh nebes, Horus, je zobrazován jako sokol nebo jako muž s hlavou sokola. Jako bůh nebes bývá spojován s Horním Egyptem. Při bitvě proti svému bratru Setovi o nadvládu nad Egyptem přišel Horus o jedno oko.Tuto památku nejdete v levelu Khamonův obelisk.
__________________________________________________________________________________________________
Pohár soužení-Atlantida
Tento kalich se používal jako nádoba k zachytávání krve obětovaných panen. Když se naplnil krví, přidávali se do něch další byliny a přísady, které vytvořili psychotropní tekutinu, s jejíž pomocí se soudkyně-kněžky z Atlantidy vydávali na duchovní pouť.tuto památku můžete získat v levelu doly firmy Natla.
Nákrčník trpkosti
Tento posvátný zlatý náhrdelník nosily kněžky-soudkyně z Atlantidy výhradně tehdy, když soudili zločince, kteří se provinili proti králům bohů Atlantidy. Protože každý přečin proti vládcům smrtí, stal se brzy nákrčník sám symbolem smrti.Tuto památku naleznete před vchodem do síně triumvirátu.
______________________________________________________________________________________________________________________________
Egypský klíč
Tyto klíče jsou dohromady dva.Musíte je najít abyste se dostaly do nového levelu.Tyto ,,kříže´´ neboli Nilský kříž jsou symbolem života.Každáý jeho strana prý vysává buď negativní sílu nebo tu pozitivní.Jinak se mu říká Ankh,používá se také jako amulet má zobrazovat člověk s rozpaženými pažemi.


Hórovo oko
Je jedním ze čtyř artefaktů které musíte získát abyste spustili mosty a nakonec otevřeli dveře.Hór je egypský bůh slunce,jeho oči byly považovány za měsíc a slunce.Při jedné bitvě přišel Horus o oko které se později stalo symbolem moci v celém egyptě.Jinak se mu taky říká Vedžat.


Klíč Isis
Je to další že čtyř artefaktů stejně jako Horusovo oko.Tato bohyně(Isis) byla nejvíce uctívanou bohyní starých Egypťanů.
Osirisův vruboun
Osiris jinak řečen jako Usir je bohen plodnosti a zemřelích.Vruboun tedy známěji skarabeus je symbol slunečního a životního cyklu představuje neustále se opakující vzkříšení a znovuzrození.Další ze četyř artefaktů
Pečeť Anubise
Bůh Anubis egypsky Anup je strážce zesnulých a jejích hrobek.Bůh je vyzobrazován jako šakal ležící na břiše.Poslední ze čtyř artefaktů.
Potomek qualopece-Peru
Najdete jej v Peru je to 1. část potomka tedy scionu.Patřila jednomu z triumvirátu Atlantidy a to Qualopecovi.


Potomek Tihocana.
Nalente jej v egyptě.Je to opět Scionjedoho z trinmvirátu ,ale tentokrát Tihocana.

Tomb Raider Anniversary-Informace

15. června 2011 v 19:32 | Hayley |  TR A Informace
Informace
Výrobce: Crystal Dynamics
Vydavatel : Eidos
Platforma :PC Wii,PSP,PS2,PS3,X-BOX 360
Vydavatel: Eidos Interactive


Recenze
tomb raider anniversaryMožná je to k neuvěření, ale už je tomu dobrých 10 let, co Lara Croft poprvé vběhla na monitory našich počítačů a ukázala směr, kterým se má herní svět ubírat v budoucnu. Určitě nebudu sám, když řeknu, že zdaleka ne každý díl zaznamenával stejný úspěch jako ty z první trilogie. Možná proto, že se jednalo o průkopníka žánru, možná protože byly první díly skutečně tak dobré. S každým novým dílem však rozpočty rostly a úsměvy na tvářích kritiků tály, hodnocení klesalo a fanoušci si přáli, aby každý další díl byl opravdu tím posledním. Léta jsou ale fuč, svět se změnil, nároky hráčů také a my máme za sebou již neuvěřitelné sedmé pokračování s podtitulem Legend, které se naštěstí na rozdíl od propadáku Angel of Darkness povedlo na jedničku. Kdo by ale vypínal stroj na peníze, když stále jede na plný plyn, že? Nejspíš právě to si pánové z Eidosu pomysleli a tak tu máme k výročí hezký dáreček v podobě dalšího (nebo spíše inovovaného) dobrodružství Lary, které kráčí ve šlépějích prvního dílu. Nebo že by nový díl kráčel ve šlépějích nových technologií? Tak či onak, Tomb Raider Anniversary (dále jen TRA) se zdá být návratem ke kořenům celé série. Jestli je to dobře, či nikoli, to se dozvíte z naší recenze.
tomb raider anniversaryHned ze začátku musím uklidnit všechny fanoušky Tomb Raidera i příležitostné hráče, co rádi adventury. Vrátila se hlavní myšlenka celé série a s ním i ono neopakovatelné kouzlo prozkoumávání. Zpátky jsou obrovské chrámy vytesané do skály, tajemné Egyptské tunely a starověké civilizace, kde byla ozvěna posledních lidských kroků slyšet hodně dávno. Zpět jsou obrosvké mechanické puzzle, celolevelové hádanky a chytře schované klíče. Zpět jsou draví raptoři, gorily, vlci a ostatní mazlíčci. TRA je vlastně splněným snem všech těch, co zamačkávají slzu v oku se vzpomínkou na staré dobré časy, kdy byli všichni na větvi z pestrobarevných čtverečků, co se hýbaly, střílely a měli tak nějak ženské tvary. Opomenu-li modernější design levelů a technické zpracování, v jádru tepe staré dobré dobrodružství.

tomb raider anniversaryNa své cestě se podíváte do Peru, Řecka a samozřejmě Egypta a pokud jste první díl hráli, určitě si budete známá místa vybavovat. Například Ztracené údolí, kde musíte zprovoznit obrovský ozubený mechanizmus vedle vodopádu, zůstalo téměž beze změn. Každý si jistě vzpomene na napjatý souboj s Tyranosaurem Rexem a i toho se zde dočkáte (poté co se prostřílíte skrz tlupu hladových raptorů). Z každého levelu tak dýchá kus té nostalgie a pamětníci mi určitě dají za pravdu, že je to někdy pocit mnohem příjemnější, než jakákoli adrenalinová přestřelka.
Puzzlů a hádanek si tak na své strastiplné pouti užijete nespočet. Megalomanství celé hry je však paradoxně její největší slabinou. Způsob řešení je totiž vždy skoro stejný. Vejdete do obrovského sálu plného říms, sloupů, schodů a dalších nepotřebných výstřelků staré architektury. tomb raider anniversaryMáte v něm zavřené dveře, které vedou do dalšího levelu (případně části levelu), několik pák a dalších východů. Poté, co prolezete celým levelem a najdete klíč, který vede ke dveřím, které vedou k dalšímu klíči, který vede k dalším dveřím, které konečně vedou k finálnímu klíči (vypínači), díky kterému se vám otevřou dveře hlavní, máte ještě před sebou cestu přes celý level zpátky, abyste se k vytouženému východu dostali. A každý ví, kolik chyb udělá hráč při takové frustraci. Neskočí včas, nechytí se okraje římsy....a už jen sleduje pád. Naštěstí si byli vývojáři vědomi všech podobných úskalí a proto jsou levely posety slušným počtem checkpointů, frustrace z nevyhnutelného pádu tak není zas tak velká, protože se vždy vracíte kousek před nehodu.
Cestu vám přitom zpestřují nanejvýše divoká zvířata, která poslouží jako živé terče, nebo nějaká ta menší hádanka, která by vám měla rozředit stereotyp hádanky hlavní. Výsledný dojem je, že děláte pořád to samé. Jistě, někteří by mohli namítat, že v tom je podstata celé série a já bych nemohl než souhlasit. Hádanky a puzzle jsou totiž opravdu dobře vymyšlené a rozeseté po levelech, někdy dokonce celou úroveň tvoří, ale postrádal jsem onu jiskru, která by se mihla mezi tím vším hopsáním. Přitom by stačilo doplnit do pár levelů jízdu řekněme na motorce či jiném dopravním prostředku (jako v díle třetím). TR Legend byl dynamický, adrenalinový, protkaný nespočetnými filmovými momenty a nabitý akcí až na konec. Od podstaty Tomb Raidera se lišil, ale možná právě proto jsem byl přilepenej k monitoru a vydechl až u závěrečných titulků. Zde jsem nějaké výraznější oživení opravdu postrádal a jediné, čím jsem se mohl kochat, byl megalomanský design levelů, který se tentokrát skutečně povedl.

Klady a zápory

Plus Staré známé epické dobrodružství v novém hávu
Plus Voda a puzzle s ní spojené
Plus Lara Croft
Mínus Komplikovanost některých hádanek
Mínus Absence "kámoše na drátě"


Dost ale bylo kňučení, přejděme k více zajímavějším vlastnostem hry, čímž jsou bezesporu akrobatické dovednosti a animace naší kočandy. Lara oplývá veškerým pohybovým potenciálem, který měla ve svém minulém dobrodružství, navíc přibylo pár nových. Jmenujme třeba běhání po stěnách (zavešená na karabině), skákání po sloupech, kde musíte udržovat rovnováhu, a nebo jakýsi úskočný manévr, který využijete hlavně v soubojích. Jedná se o variaci na bullet-time, který se spustí automaticky, když provádíte úskok proti útočícímu nepříteli. Čas se zpomalí, a vy máte pár vteřin na to, abyste prolétávající gorile vystřelili mozek z hlavy. Je to v zásadě takový "headshot", abyste neplýtvali střelivem.tomb raider anniversary Poprvé toho výrazněji využijete v souboji s prvním bossem, a to Tyranosaurem Rexem, kdy budete používat úskok pro nalákání.

Tím samozřejmě výčet nekončí. Zpátky jsou i interaktivní ingame sekcence známé z minulého dílu, kdy musíte rychle za sebou mačkat pohybové klávesy, které se rozsvítí na monitoru. Objevují se sice zřídka, ale krev dokážou rozpumpovat stejně spolehlivě, jako smíchání Absintu s pivem (snad energetickým nápojem ne? :-) - pozn. red). Ve zbrojním arzenálu se mnoho novinek nekoná. Několik druhů pistolí, klasická brokovnice, uzi. Vše už tu bylo, ale hra samotná není primárně orientovaná na střílení, a tak to tolik nezamrzí.
Naopak výběr nedobrovolných terčů je dost široký. Setkáte se s vlky, medvědy, gorilami, později se lvy, pumami, krysami a krokodýly, a ke konci se objeví i nějaké ty mumie (ehm kočičí?). Opomenout bych nemohl ani bossy, kteří naštěstí nejsou natolik tuzí, abyste měli zbytečnou frustraci.
tomb raider anniversaryNová Lara se povedla i po grafické stránce, i když se upustilo od několika inovací. Například zcela chybí HDR, které bylo na výběr v minulém dílu (ne že by to nějak pomohlo), a tak se nastavení omezuje pouze na rozlišení a pár nejdůležitějších efektů (stíny, antialiasing). To ale nemění nic na faktu, že se na TRA překvapivě dobře kouká a co je nejdůležitější, téměř není náročný na hardware. Velké sály plné padajícího listí a prosvítajících paprsků slunce vám jednoduše vyrazí dech a je jedno, jestli jste grafický masochista (záleží vám jenom na grafice :) ) či nikoli. I přesto, že by neuškodilo výročnímu dárečku vypadat přitažlivěji, stále má co nabídnout.
Efekty vody jsem obdivoval už v minulém díle, zde byly dovedeny téměř k dokonalosti. Žádné super realistické odrazy letícího racka, žádná simulace vlnění. Zaměřilo se především na efektivnost a je to hodně znát. Voda reaguje pružně, při plavání kolem Lary létají kapky, pod vodou jsou pak kolem těla vidět částečky unikajícího kyslíku. Poté, co z vody vylezete, z postavy kape voda, jsou vidět mokré fleky na oblečení (záleží na tom jak moc jste se namočili), kůže se leskne a vůbec je na co se koukat. A pokud necháte Laru chvíli stát, možná se i sama usuší :)).
tomb raider anniversaryJedno z mých dalších zklamání se nachází v kategorii ozvučení. Opět mi to nedá a musím se obrátit na minulý díl, který byl hlášek plný. Hodně mi zde chyběl headset, přes který Lara často prohazovala slovíčka se svým operátorem (není to Vodafone) a v zapadlé kobce jste na tom psychicky byli mnohem lépe. Zde jsem si často připadal osamělý a vzhledem k prostorám, které navštívíte je to někdy až depresivní. Zvláště když se postopadesáté snažíte dostat přes místnost, a zase uklouznete.
Soundtrack se naopak povedl. Melodie se objevuje jen sporadicky, ale tím podtrhuje herní moment (útok nepřítele, objevení tajné lokace) a proto nezačne po hodině hraní lézt ušima. Navíc starodávné řecké motivy lahodí uchu a navozují příjemnou atmosféru.
Co říci závěrem? Poslední díl rozhodně nezklamal, i když jsem čekal trochu lepší výkon. Pro fanoušky Lary Croft je to jednoznačný doplněk ke své sbírce, pro ty ostatní osvěžující dobrodružství s nejznámější herní postavou současnosti. Nezbývá než doufat, že bude mít Eidos dost rozumu na to, aby tímto úspěchem celou sérii ukončil. Každý ví, že je nejlepší odejít jako vítěz.

A aby těch problémů nebylo málo, pouští se do křížku se zaměstnavateli, kteří (jak později zjistíte) na tu samou misi najali i další osobu, impozantního frantíka
tomb raider anniversaryCelé dobrodružství začíná v sídle Croftů, kde si Lara užívá zasloužený odpočinek po další pekelné výpravě. Akční povaha ji však nedovolí zůstat dlouho na tom samém místě a proto přijímá výzvu tajné organizace. Úkolem se stává tajemný artefakt zvaný Scion, který má být klíčem k nalezení bájné Atlantidy a také (jak je tomu zvykem) oplývá jistými vlastnostmi, které by byly té bohatší části lidstva prospěšné. O tom však nemá Lara ani páru a vydává se do And, kde se podle informací nachází medailon, který má ukázat cestu dál. Poté, co se ho však podaří ukořistit, Lara nevědomky probouzí k životu starodávné síly, které měly navždy zůstat pod povrchem. A aby těch problémů nebylo málo, pouští se do křížku se zaměstnavateli, kteří (jak později zjistíte) na tu samou misi najali i další osobu, impozantního frantíka. Začíná tak hon za střípky artefaktu, za odpověďmi a za Lařinou minulostí.

Recenze:Bonus web

Jam rock 2011

12. června 2011 v 19:06 | Hayley


Tak vás zase zdravím
Pár dni jsem opět nepsala a to zase kvůly tomu že jsem jela k babičce.No a zárověň jsem jela na Jam rock který je též v Žamberku.Bylo tam hrozně moc lidí a kapel taky.Šla jsem teda jenom na tuším 6 kapel ,ale každý ten mini koncert trval 1 hodinu.Přišli jsme akorát na vypsanou fixu,zpěvák byl už trošku namazanej ,ale bylo to super.Obešli jsme ještě Báru Zemanovou,SPS,UDG,Chinasky a nakonec Die happy.Die happy bylo fakt úžasný ,takhle jsem si dlouho nezařvala :D.Domů jsme se vraceli o půl jedný.No a co se bude dít na blogu?
1.Dodělám Tomb raider Anniversary a Underworld
2.Připravím rubriku pro Tomb Raider reebot
3.Pokusím se o nějaký ten design
4.Udělám speciální rubriku na vlastní tvorbu(nevím jestli tam bude přibívat tak často ,ale mám pár pěkných fotek)
A když to všechno stihnu až moc rychle (v což teda moc nedoufám) začala bych s přípravou rubriky pro Assassins Creed.
No a už nás čeká jenom 14 dní školy tak si to užijte.
Hayley xxx

Tomb Raider Legend-Croft manor

9. června 2011 v 21:53 | Hayley


V tomto článku se dozvíte něco o Lařině domově ve hře tomb raider legend.

Tomb Raider Legend-Obaly

7. června 2011 v 18:58 | Hayley