Červenec 2011


Tomb Raider Underworld-Výbava

31. července 2011 v 19:32 | Hayley |  TR U Výbava
-
-
-

Tomb Raider Underworld-Zbraně

31. července 2011 v 15:52 | Hayley

Tomb Raider Underworld-Postavy

30. července 2011 v 11:34 | Hayley |  TR U Postavy
Lara Croft
Naše známá archeoložka se znovu vydává na svoje zatím nejnepezpečnější dobrodružství.Chystá se najít svojí matku ,která před několika lety zmizela v Nepálu.Lara zjistí ,že existuje jakási cestovní síť mezi Bolívii ,Nepálem a Helheimem.Lara má tušení ,že se její matka přesnesla právě do Helheimu a chce tuto záhadu vyřešit jednou pro vždy.
Alister
Je to Lařin pomocník a to hlavně přes historii.Nazačátku nebude věřit ,že vůbec nějaké podsvětí existuje.Bohužel o něj příjdete skoro nazačátku.Když Lařino sídlo vybouchne ,Lara se bude chtít podívat na záznamy z kamery.Mezitím si všimne podivného stínu ,ten stín je Doppelganger a ta zastřelí Alistera.Lara pak už pouze vynese z hořícího domu jeho mrtvé tělo.
Zip
Je to další Lařin pomocník a to hlavně přes techniku.V Legendu s Larou komunikuje díky headsetu.V době výbuchu byl zrovna v technické místnosti ,která má neprůstřelna okna takže se mu nic nestalo dokud tedy nevyšel ven.Stín co si o něm myslel ,že je Lara ho střelil do nohy.Nic vážného se mu nestalo.A už jenom taková zajímavost ,že by měl mít na ramenou vytetovaný čárový kód.
Winston
Je to už po dlouhá léta komorník rodiny Croftů ,setkaly jsme se s ním skoro ve všech dílech snad kromě AoD.V tomto díle už ho nemůžete zavřít do lednice a ani u něj neuvidíte tác s čajem ,protože v sídle se zdržíte pouze krátce.Po výbuchu se mu nic nestalo.V levelu kdy se Lara dostává do hrobky croftů říká že se o ní v poslední době moc nestaral.
Amélia Croft
Lařina dlouho ztracená matka.V tomto díle to bude hlavně o jejím hledání.Lařin otec si mysle že se dostala do Avalonu.Od Natly se ,ale Lara dozví že šla do Helheimu severského podsvětí.Po celém podsvětí jsou potoky Eitru ,kyseliny která oběti které do nej spadnou přemění na thrally či otroky.Nevíme jistě jak se do něj Lady Crfot dostala jestli spadla či jí neěkdo strčil nebo tam ze zoufalství skočila sama.Lara jí najde už v silném rozkladu proto jí zastřelí a matka spadne do Eitru.
Natla
Hlavní záporačka této hry.Amanda jí vykopala z Atlantidy a chtěla se o d ní dozvědět kde leží Avalon a jak zničit Laru.Natla pro ní udělala Lřina dvojníka Doppelganger ale ani Amanda nevěděla jaké skutečné úmysly Natla má.Amanda jí udržovala v kulatém válci odkud nemohla utéct.Později musela s Larou uzavřít dohodu protože Lara měla kladivou a Natla rituál a ani jedna by se bez toho druhého dovnitř nedostala.Natlin hlavní úmysl byl aby začal nový sedmý věk.
Amanda Evert
Druhá záporačka této hry setkáte se s ní hned nazačátku ve středozemním moři kdy Laru okradou její poskoci.Lara si pro to příjde a zachvilku Amandě zničí jednu celou loď.Amanda nechala Doppelganger odbouchnout celé sídlo Croftů kvůli tomu aby dostala zpátky svůj kámen duchů.Poté se s Larou setkává už v Helheimu kde budou muset spolupracovat aby se dostali ven.
Doppelganger
Tato vec má mnoho jmen ,ale nikdo neví to pravé nebo zda vůbec nějaké má.Je to vlastně Lařin klon kterého vytvořila natla pro Amandu která potřebovala někoho z Lařinou DNA kdo by otevřel sejf na skener sítnice.V něm byl uložen kámen duchů , Doppelganger ho získala a poslušně přinesla Amandě.Doppelganger je rychlejší a silnější než Lara a to díky její schopnosti zvané jako Stín tím dokáže mítně zpomalit čas.V Helheimu ji Amanda shodila dolů z velké propasti ,všichni si mysleli ,že už zemřela ,to se ale mýlili.

Tomb Raider Underworld-Nepřátelé

29. července 2011 v 20:29 | Hayley
ŽRALOCI
Žraloci-(Sharks)
Výskyt:Středozemní moře, Thajsko
Jsou to vcelku klidní nepřátelé , tedy dokud se knim nedostanete moc blízko.Spíše si plavají okolo a moc si vás nevšímají.Když už na vás zaútočí nejlepší obranou proti nim je harpuna , její nevýhodou ,ale je že je dost pomalá ,ale pokud si ho dobře zamíříte na jeden výstřel ho můžete dostat.Nejvýhodnější je ,ale střílet z palubylodi pokud k tomu máte příležitost.Tedy pokud vám neuplavou.
Grónští žraloci-(Greenland sharks)
Výskyt-Arktické moře
Tito žraloci jsou horší než ti v předchozích levelech.Je jich o mnoho víc a mohou vás nepříjemně překvapit zezadu.Útočí na vás mnohem více a to u nich nemusíte být ani tak blízko.Opět je nejúčinější zbraní harpuna či Thorovo kladivo.


Tomb Raider Underworld-Lokace a levely

28. července 2011 v 14:27 | Hayley |  TR U Lokace+Levely
Sídlo Croftů-Croft manor
0)Žádné iluze-No illusions
Tutoriál ve kterém Lara utíká ze shořeného domova.
Středozemní moře-Mediterranean sea
1)The path to Avalon-Cesta do Avalonu
2)Niflheim-Niflheim
3)The Norse Connection-Spojitost s Norskem
4)God of Thunder-Bůh Hromů
5)Realm of the dead-Říše mrtvých
Úvodní text
Můj otec zemřel při tragické nehodě při pátrání po Avalonu, legendárním místě odpočinku krále Artuše.Nikd yjsem s ním nesdílela názor, že by mělo hrát nějakou roli při zmizení mé matky, ale události z nedávné doby mě přesvědčily o opaku.
Popis
Lara se vydává doprostřed Středozemního moře ,aby zjistila zda-li tu neleží místo zvané Avalon.Domnívá se že by tam mohla být její matka.Zjistěte jestli tam najde Avalon či něco úlně jiného.
Thajsko-Thailand
6)Remnants-Pozůstatky
7)Bhogavati-Bhogavati
8)The Ancient world-Starověký svět
9)Puppet no longer-Už déle nebudu tvou loutkou
Úvodní text
Podle Natly byly Avalon a severské podsvětí Helheim jedno a totéž.Vejít nelze bez Mjolniru ,válečného kladiva severského boha hromů Thora.Hledal můj otec v Thajsku právě tohle?
Popis
Lara se po epizodě na Amnadině lodi od Natly dozvěděla kde může najít další Thorovu rukavici.Proto se vydává na Pobřeží Thajska aby nalezla chrám Šivy a Kálí , ovšem tam najde mnohem víc než jen sochy a zříceniny.
Síslo Croftů-Croft manor
10)Protected by dead-Chráněná mrtvými
Úvodní text
Můj otec pročesal Bhogavati, aby nalezl artefakty, a zničil každičkou informaci, která byla jakkoli spojena s Helheimem.Zanechal však po sobě stopu, kterou bych dokázala pochopit pouze já.Musel obejvit něco skutečně nebezpečného, když se rozhodl zničit tak významné archeologické naleziště.
Popis
Lara se po zjištěních s Thajska vrací zpátky domů.Zjistila ,že její otec schoval artefakt přímo jí pod nos.vydáváte se tedy do katakomb pod Croft manorem.Najdete tam především pavoky ,netopíry ,ale možná i nějáké ty kosty.
Nové Mexico-New Mexico
11)The unnamed days-Dny beze jména
12)Xibalba-Xibalba
13)The Midgard serpent-Had z Midgardu
14)Land of the dead-Země mrtvých
Úvodní text
Fotografie pořízené mým otcem ukázaly, že Thorův pás se nachází ve Střední Americe a Thorovo kladivo někde mezi Grónskem a Norskem.Zip nechápe jak mohu pokračovat v pátrání po Alisterově vraždě ,ale já jsem přesvědčená , že mě pátrání zavede přímo za těmi kdo mají vraždu nasvědomí.
Popis
Po nalezení mapy se Lara dozvěděla kde leží Thorův pás i kladivo.Nejdříve se vydává za pásem do Jížního Mexica.Čekají na ní Pumy ,pytláci složité kalendáře a nakonec u snad vstup do podsvětí.
Ostrov Jan Mayen-Jan Mayen Island
15)Gate of the dead-Brána mrtvých
16)Valhalla-Valhalla
Úvodní text
Thorovo kladivo je jednou z nejmocnějších zbraní v lidské mytologii , má takovou sílu že dokázalo zabít i nesmrtelného poloboha Jörmungandra při Ragnaröku , závěrečné bitvě o osud světa.Já však neprahnu po moci ,hledám odpovědi.Odpovědi na to co je pravdě na legendách, které daly vzniknout tyto starobylé nástroje.
Popis
Vydáváte se do zamrzlé pustiny pro poslední část vyší výbavy a to pro Thorovo kladivo.Nejdříve si ,ale budete muset poradit se složitým sjezdem na motorce, s otevíráním brany mrtvých takzvaným Valgrindem a opět s pár nemrtvými.
Andamanské moře-Andaman sea
17)Rituals old-Staré rituály
Úvodní text
Nakonec mi Amanda prokázala velkou službu, když vykopala královnu Atlantidy a uvěznila ji v kleci.A teď mám díky Thorovu kladivu moc , abych donutila Natlu prozradit mi kde se nachází Helheim.Pak ji budu moc odstranit s tohoto světa jednou pro vždy.
Popis
Opětovná cesta na loď , ovšem s novými poznatky.Lara přichází aby přiměla Natlu prozradit jí vše o tajemném Helheimu a jak se tam dostat.Ovšem nečeká ,že je to zrovna Natla kdo jí bude muset pomoci vstoupit dovnitř.

Arktické moře-Arktic sea
18)Helheim-Helheim
19)Yggdrasil-Yggradrasil
20)Out of time-Ven z povrchu času
Úvodní text
Had z Midgardu je nesporně metaformou pro nějké starobylé zařízení.Dokonce i můj otec měl postraní úmysly otevřít Helheim, přestože se v první řadě snažil zoufale najít moji matku.já však jsem ochotna toto rizika podstoupit a objesnot tuto záhadu jednou pro vždy.
Popis
Potopte se do ledového moře a konečně obejasněte záhadu co se stalo s Lařinou matkou.Skoncujete nakonec s Natlou nebo vám opět unikne jako před lety.


Tomb Raider Underworld-Koncepty

28. července 2011 v 12:43 | Hayley |  TR U Koncepty
Tyhle koncepty jsou moje screeny přímo ze hry ,nemusí tam být všechny.

Tomb Raider Underworld-Artefakty

27. července 2011 v 20:45 | Hayley |  TR U Artefakty
Drahokam (Šiva)
Budete ho potřebovat v Thajsku a to rovnou dva.Musíte je zasadit do rukou velké sochy Šivy a Kálí.Poté ruce vyvezete nahoru.Přes drahokami se dostane slunce a bude zářit dolů na pole s malími sochamy.Sochy nastavíte tak aby se jejich vějíře dotýkaly paprsků světla.Vějíře paprsek odrazí do krystalu který směřuje na drahokam na čelo Šivy ,když to uděláte zpřístupníte si další část.
Šiva je jedním z nejdůležitějších bohů s Hinduismu.Je popisován jako ničitel vesmíru občas se mu říka Šiva Ničitel.Říká se že má třetí oko na čele.Často má také zobrazenou Kobru kolem krku a to proto protože Kobra je smrtící tvor a Šiva smrt překonal někdy se mu proto říká Pán hadů.(Že by malí odkaz na Nagy které jsou v Thajsku v hojném počtu.)Kálí má naopak hodnou a zlou stránku.Té dobré se říká Déví je to zobrazení jakékoliv dobré bohyně.Kálí je toho opakem je to bohyně ničení.
Hlava Jaguára
Tuto hlavu potřebujete v Novém Mexicu.Je to součást jednoho ze dvou Mayských kalendářů.Zprovozní vám to otáčecí kruh na zemi.Najdete ho hned na začátku po cestě na motorce narazíte na chrám a vevnitř na Hlavu Jaguára.
Ve Střední a Jižní Americe byl jaguár symbolem moci a síly. V pozdní Mayské civilizaci byl jaguár považován za zprostředkovatele komunikace živých s mrtvými a ochránce královské domácnosti. Mayové viděli v jaguárovi společníka v duchovním světě a mnoho mayských vládců zahrnulo do svého jména mayský výraz pro jaguára.Aztékové měli ve své armádě elitní skupinu známou jako Jaguáří rytíři.
Kamenná čelenka
Nejdete ji v Novém Mexicu , opět je potřeba k sprovoznění kalendáře.
Klíč od rachotícího domu
Najdte ho také v Novém Mexicu.Potřebujete je čtyři abyste se dostaly do Xibalby.Tento kámen najdte v jedné ze čtyř místností.V této místnosti se budou stěny stahovat k sobě.Dostanete se ven pomocí krabice.Poté jej zasadíte do stolu kolem vládců Xibalby.
Klíč od domu ohně
Tento klíč je další ze čtyřech v Mexicu.Najdete ho v místnosti plné ohně je to asi jeden s nejtěžších domů.Opět ho zasadíte do červeného pole na stole.
Klíč od domu břitev
Žlutý kámen naleznete v místnosti plné pastí ,budou na vás útčit obrovské meče a špičaté kopí.Nastěstí se vám bude zpomalovat čas tak se nemusíte bát.
Klíč k domu Jaguárů
Modrý klíč najdete v prázdné místnosti když ,ale budete odcházet napadnou vás obrovští pavouci.
Klíč k Xibalbě
Najdete ho při cestě z Xibalby.Hlavu nasadíte na tělo Jaguára hned nazačátku a zatáhnete za páku , dveře se vám otevřou.
Kámen moci Helheimu
Tyto kameny jsou celkem čtyři.Najdete je na ostrově Jan Mayen.Musíte je zasadit do obrovské věže abyste se po ní mohly dostat až nahoru.Tímto způsobem otevřete bránu Valgrind.

Tomb Raider Underworld-Informace

25. července 2011 v 10:21 | Hayley |  TR U Informace


Eidosu dalo kříšení Lary Croft v oblíbené dobrodružné sérii Tomb Raider skutečně dost práce. Po zpackaném Angel of darkness bylo třeba začít od nuly, možná dokonce z minusových sympatií hráčů.
Naštěstí se hned další díl od Crystal Dynamics - Legend - povedl vcelku dobře, i když popravdě o žádný zázrak také nešlo. Anniversary pak dalo vzpomenout na to, proč jsme Laru tak dlouho milovali.
Třetí díl po katastrofě tak má být završením návratu. A autoři dopředu hlásali velké plány - snahu udržet tempo a akci z Legend a zároveň navázat na kořeny prvních dílů. Takže méně přestřelek, více tajemných ruin, skákacích pasáží a komplexních hádanek. Po zahrání plné verze Tomb Raider: Underworld můžeme říct, že druhá složka celkem jasně zvítězila.
Tomb Raider: Underworld (PC)Ovšem na první pohled se udrželo i leccos z Legend. Především pak dramatický způsob vyprávění příběhu. Lara už tak není jakousi superhrdinkou bez jakýchkoliv osobních problémů. Je normální lidskou bytostí a autoři se jí docela úspěšně pokusili propůjčit charakterní hloubku.
Značný důraz na příběh dokazuje i to, že si v menu můžete pustit dějový sestřih předešlých událostí v Lařině životě, abyste se, pokud jste v sérii nováčky, necítili v příběhovém klubku příliš zamotáni.
Dobrodružství začíná v Lařině hořící vile. V interaktivním tutoriálu samozřejmě musíte z bortících se trosek uniknout. Ale to je vedlejší. Co se tu sakra stalo? Proč Laru najednou pronásledují její nejlepší přátelé. To objasníte teprve později ve hře, jelikož jak je dnes moderní, Tomb Raider: Underworld začíná téměř svým koncem. Jen co z vily uniknete a stačíte položit otázky, už je tu retrospektiva, a to sedm dní nazpátek.Tomb Raider: Underworld (PC)Lara je najednou na lodi s cílem zjistit, co vedlo k smrti jejího otce a zmizení matku. Jde o tajemný artefakt Avalon. Nebudeme ale ze zajímavého a místynapínavého příběhu prozrazovat příliš. Snad jen to, že se pomalu budete dostávat až k událostem, které způsobily zapálení vily.
A můžeme říct, že fandové série toto vyprávění zbaští i s navijákem, jelikož jim překvapivě nabídne zodpovězení již takřka zapomenutých otázek a nadhodí nové, značící, že série bude mít ještě dlouhý život.
Jako obvykle se vše točí kolem Lařiny rodiny. Ještě, že autoři do hry zabudovali vysvětlující video. Jeho zhlédnutí se hodí i ostříleným hráčům Tomb Raidera, natožpak naprostým nováčkům, kteří by neměli ani tušení, kdo je třeba Amanda a proč Lara hledá svou matku.

Tomb Raider: Underworld (PC)Ale zpět na jachtu do středozemníhomoře. Hráč si může připadat trochu ztracen, když je široko daleko pouze voda. Ale o tom nový Tomb Raider ze značné části je. Nebojte se do ní skočit, potopit a objevit zcela nový svět.
Ano, Underworld se hojně odehrává pod vodou. Nebojte se přitom, že byste se tu ztratili.
Moře má své hranice a především na první pohled rozeznatelné aktivní oblasti, kde na vás pravděpodobně něco čeká. Ještě než k nim ale připlujete, budete si to muset rozdat s několika žraloky, kteří vás s oblibou okusují.
Stačí ale pár výstřelů z harpuny a je z nich krmivo pro rybičky. Hle, boj! Ale to je z akční složky na příštích šedesát minut zhruba všechno. Teď se po vás bude chtít zapojení šedé kůry mozkové a oprášení akrobatického umění.
Tomb Raider: Underworld (PC)Čekají na vás dlouhé hopsací a ručkovací pasáže, které jsou moc pěkně zakomponovány do celkové stavby úrovní.
Budete tak lézt po římsách, nahoru, dolů, přeskakovat chybějící kusy, chytat se visutých tyčí, na kterých si zařádíte jako na hrazdě apod.
Celé to funguje docela svižně, jelikož Underworld hráče nešikanuje za nějaký ten chybný krůček, ale má slušnou míru tolerance.

O něco horší je to s kamerou, která bohužel blbne docela často a především v komplexních pasážích to často končí nezdarem a restartem z automaticky uložených a celkem rozumněTomb Raider: Underworld (PC) rozmístěných checkpointů. Někdy nemusí ani blbnout, a přesto nevidíte, kam skáčete. Budete se tak muset naučit předvídat.Na druhou stranu, někdy budete frustrováni tím, že Lara neprovádí ty akce, které chcete. Automatizace byla místy trochu přehnaná, a tak se hrdinka sama chytá všeho možného a trochu brzdí dynamickou hratelnost. Brzy si však zvyknete takovým situacím předcházet.
Zbrzdí vás také nejrůznější mechanické hádanky, kterých je v Tomb Raider: Underworld více než dost.
Kdo by třeba proti mohutnému krakenovi čekal tuhý boj, mýlil by se. Je třeba mu hodit na hlavu ostnatou platformu, což je první opravdu komplexní hádanka. Nutno dodat, že si ona ani další nezadají s obtížností podobných puzzlů v předchůdcích.
Ovšem na rozdíl od nich má nyní Lara šikovné PDA. I když, jak se to vezme. Je tu třeba strašlivě nepřehledná a prakticky nepoužitelná mapa, na druhou stranu tu najdete i tipy, jak pokročit v aktuálním problému.
Tomb Raider: Underworld (PC)Ovšem jak už bylo řečeno, čas od času si užijete i pořádnou přestřelku. Třeba hned v další misi na tankeru, kde si to rozdáte v pořádně akčním stylu s posádkou a vykosíte pár desítek námořníků cobydup. Střílení funguje celkem bezproblémově, na druhou stranu nečekejte žádný velký odvaz.
V obzvlášť tvrdých chvílích se zpomalí čas a vy máte tak o pár okamžiku navíc nepřátele efektně sejmout.
Jen co si ale zastřílíte, už je tu zase útěk. Na lodi to bouchá a Lara vždy jen o fousek vyvázne. Tyto pasáže nejsou přitom řešeny formou tisknutí správných tlačítek, nýbrž vše je přímo v rukou hráče. Pokud s Larou ve správnou chvíli neskočíte, končíte. Jakmile se vám podaří vyváznout, je tu další změna. Ocitáte se v Thajsku a budete zase skákat a řešit puzzly. I když sem tam sejmete nějakého toho tygra…
Tomb Raider: Underworld (PC)Grafika Tomb Raider: Underworld je vynikající. Zejména za model Lary Croft zaslouží autoři poplácat po zádech a také okolí vypadá moc příjemně a až na výjimky je plné drobných detailů.
Potěší perfektní optimalizace, takže si hru zahrajete i na průměrných strojích ve velmi solidní kvalitě.
Tomb Raider: Underworld sice není zcela perfektním herním zážitkem - na to ho sužují docela nepříjemné problémy s kamerou a několik dalších nedomyšleností, ovšem jde o překvapivě zajímavý mix akčních a tradičních pasáží, z nichž ty druhé jmenované potěší hráče zřejmě více.
I v rámci série jsou totiž velice povedené, i když je samozřejmě třeba být odolný vůči frustraci. Kdo se často rozčiluje, že nepostupuje hned kupředu, zažije v Tomb Raider: Underworld peklo a přestřelky ho jen těžko uchlácholí.
Zdroj:bonusweb

Internet a prázdniny

6. července 2011 v 10:40 | Hayley


Ahoj ,poslední tři dny nám nešel internet tak jsem nemohla psát.Teď to zrovna začalo jít ,ale neslibuji že to půjde věčně.Ve čtvrtek jedu k babičce tak si na flashku vezmu nějaké podklady na TR Underworld.V sobotu jedu rovnou od babičky k prababičce a ta nemá počítač takže od ní nic nečekejte.
xxx Hayley

Tomb Raider Anniversary-Oblečení

3. července 2011 v 15:14 | Hayley


Výročí-Anniversary
Přístupné od začátku


Tomb raider Anniversary-Trailer PC

3. července 2011 v 9:42 | Hayley