Červen 2012

Teodora Contanto

30. června 2012 v 15:31 | Hayley
Teodora Contanto
Datum narození:1450
Povolání:Madam v La Rosa della Virtu

I když se Teodora po vstupu do řádu vzdala rodiného jména, benátské účetní záznamy uvádějí, že vyrostla v rodině Contanto. Její rodiče vlastnili klenotnictví a Teodora v něm pomáhala své matce. V roce 1462 jeden z návštěvníků napsal: " Dnes jsem koupil Margaritě pár diamantových naušnic v klenotnictví Contantových za rohem. Pomáhala tam okouzlující mladá dívka. Když mi podávala naušnice, naše prsty se dotkly. Musel jsem okamžitě odejít. Ó Pane, jak bych si přál, abych se nikdy neoženil."

Podle soudních záznamů ve svých 17 Teodora prováděla úplně jiné věci než jen nějaké dotýkání. 26. listopadu 1467 zcizoložila se ženatým mužem a jeho žena se odvolala k benátskému soudu. Jak bylo tehdy běžné,její rodiče zareagovali tím, že ji poslali do kláštera, aby prožila zbytek svého života v motlitbách a mlčení.

V roce 1467 vstoupila Teodora do Santa Maria degli Angeli, pevně odhodlaná činit pokání za svůj zločin. Ale v roce 1473 opustila klášter a zanechala po sobě pouze vzkaz přibitý na dveřích. V něm stálo, že život v klášteře je neplodný a pozemský a, že jen v náruči drahého muže člověk skutečně pozná náruč Boží.

Téhož roku Teodora otevřela La Rosa della Virtu. Podle básníka Pietra Bemba, který byl častým zákazníkem, byl její nevěstinec chrámem nové katolické sekty.

(Převzato z popisků ve hře)

Paola

30. června 2012 v 14:43 | Hayley
Paola
Datum narození:1438
Povolání:Madam v La Rosa Colta

O Paole se toho v historických knihách moc nepíše, ale florentské archivy prozrazují, že osiřela ve věku 8 let, kdy byli na moři zabiti oba její rodiče. Na výběr měla mezi klášterem a prostitucí- začala žít na ulici. V šestnácti jakékoliv záznamy ustávají a první zmíňka o ní objevuje až v jejích dvaceti letech- to zabila městského strážného.

Giovanni Auditore ji hájil u soudu a případ vyhrál, protože čin byl posouzen jako sebeobrana. Po propuštění z vězení si Paola založila vlastní nevěstinec, který se stalk útočištěm mnoha dalších nešťastnic žijících na ulici.

(Převzato z popisků ve hře)

Rosa

29. června 2012 v 14:59 | Hayley
Rose
Datum narození:1460
Povolání:Zlodějka

Potomek neznámého benátského aristokrata a prostitutky. Rosa vyrostla na benátských ulicích. V roce 1475 se pokusila okrást vůdce benátské zlodějské gildy a byla chycena. Antonio ji nenahlásil strážím, ale přijal ji jako svoji žákyni. O jejím výcviku si vedl záznamy a několikrát poznamenal, že její schopnost vyskočit z ulice na zdánlivě nedosažitelnou římsu " Nemá obdoby ".

Co se jejích společenských schopností týče, byl její slovník velice barvitý. Zcela zjevně se o sebe dokázala postarat i v boji. Antonio si jednou zapsal, že poslední z jeho zlodějů , který se jí pokusil políbit, utekl s většinou svých zubů.

(Převzato z popisků ve hře)

La Volpe

26. června 2012 v 19:01 | Hayley
La Volpe
Datum narození: ?
Povolání:Zloděj

V historických knihách o La Volpem ( lišce ) neexistují téměř žádné záznamy. Šlo očividně o pseudonym, ale čí, to zůstává záhadou.To málo, co je známo, je spíš mýtus.

La Volpe údajně vyloupil papežův kočár, aniž by si toho všiml jakýkoliv strážný, včetně papeže, který v onom kočáru seděl. Jedné noci v roke 1467 jej viděli na střeše Pallazzo della Signoria, Pallazzo Medici a Santa Croce a to vše ve stejnou dobu. Někteří tvrdili, že je nesmrtelný a nestárne, zatímco druzí, že jeho fialové oči vidí skrze stěny budov a to , co je uvnitř.

(Převzato z popisků ve hře)


Antonio

25. června 2012 v 13:40 | Hayley
Antonio
Datum narození:1443
Povolání:Vůdce benátské zlodějské gildy, (Gilda dei Landri di Venezia)

Antonio se narodil na úplném spodku benátské společnosti. Jeho otec byl švec, jeho matka služebná v rodině Bellini.Pracoval pro svého otce a přitom se naučil číst a psát. Hlásil se na univerzitu v Padově, ale byl odmítnut kvůli svému nízkému postavení.. Podle dokumentace z různých archivů se hlásil na různé školy po celé Itálii a na všech byl odmítnut. kolem roku 1465 záznamy o něm ustávají, jen proto ,aby se o čtyři roky později objevila souvislost mezi ním a krádeží v aristokratickém benátském sídle, které nepochybnou náhodou patřilo rektorovi padovské univerzity.

Podle záznamů městské stráže pronesl Antonio, před tím než záhadně zmizel z vězení, toto: " Tvrdá práce k tomu,, aby se někdo domohl k benátské společnosti nestačí. Když někdo něco chce, musí si to vzít."

(Převzato z popisků ve hře)

Kateřina Sforza

24. června 2012 v 14:50 | Hayley
Kateřina Sforza
Datum narození:1463
Povolání:Hraběnka z Forli, Aristokratka

Hraběnkou se Kateřina stala po svém sňatku, ale proslula ještě dřív, než se objevila ve Forli. Byla vychována na milánském dvoře a dostalo se jí klasického vzdělání, její otec, vévoda, ji vzdělal i v umění válečném. U dvora se zabývala alchymií a lovem. V roce 1473, to jí bylo 10, byla Kateřina zasnoubena Girolamovi Riarovi, papežovu synovci. Manželství bylo naplněno, když jí bylo 14.

Za svého pobytu v Římě si získala reputaci jedné z nejspolečenštějších aristokratek, zatímco její manžel nabyl pověsti naprosto bezohledného člověka.Po předčasné smrti papežova bratra získal Girolamo ještě větší moc a zabezpečil si titul pána Imoly a Forli. Když papež zemřel, drancovníci vyplundrovali Řím a zničili Kateřininu rezidenci.Bez ohledu nato, že se nacházela v 7. měsíci těhotenství, neprojevila Kateřina strach a na koni dojela do Andělského hradu, kde bránila Vatikán v čele vojáků a střelbě z děl.

V roce 1484 se přestěhovala do Forli.Kdosi poznamenaný křivdou spáchanou jejím manželem zaplatil bratry Orsiovi- ti Girolama zavraždili v roce 1488.Kateřina se stala vládkyní Forli a Imoly.

Neztrácela čas. Získala si přízeň okolních vladařů, změnila daňový systém a sama vycvičila milici. I když dávala přednost míru , tak v případě , že někdo ublížil jejím blízkým, provedla odplatu nemilosrdně a často při ní nechávala zabíjet i ženy a děti nepřátel.Když na Forli zaútočil Cesare Borgia, papežův syn, poslala papeži dopis obsahující spóry moru.

Nakonec se v roce 1499 Cesare Borgia zmocnil Forli i Kateřiny. Kateřina byla odeslána Rodrigovi Borgiovi do Říma a v zajetí byla držena rok. Traduje se , že jí znásilnil on i jeho syn. Když opouštěla Vatikán, měla bílé vlasy. Kateřina zemřela na pneumónii v exilu ve Forencii v roce 1509.

(Převzato z popisků ve hře)

Niccolo Machiavelli

23. června 2012 v 17:16 | Hayley
Niccolo Machiavelli
Datum narození:1469
Povolání:Filozof,Spisovatel,Politik

" Neozbrojení proroci byli vždy zničeni, ozbrojení proroci uspěli"

Tato cynická slova napsal Niccolo Machiavelli, jeden z největších renesančních myslitelů. Tento průkopník realistické filozofie věřil, že lidé jsou zlí a je-li jim dána přiležitost, tato jejich podstata se přirozeně projeví. Machiavelli by třetím synem florentského advokáta a jeho otec jej vzdělal v gramatice, rétorice a latině. V roce 1494 vstoupil do vládních služeb jako úředník a velvyslanec. Stal se členem florentské diplomatické rady a v letech 1499 až 1512 působil na dvorech ve Francii, ve Španělsku a v Římě.

Od roku 1503 a 1506 velel Machiavelli florentské milici a městské stráži. Verboval do milice občany a dával přednost mužům, kteří měli zájem na prosperitě Florencie, před obyčejnými žoldnéřy. Jeho strategie očividně zafungovala v roce 1509, kdy Florencie porazila Pisu. Machiavelli nadále participoval ve florentské vládě i po vyhnání Medicejských. Když se Medicejští vratili, zatkli ho a mučeli. Obvinili jej ze spiknutí proti sobě.

Nepodařilo se ale nic prokázat a Medicejští vykázali Machiavelliho do exilu. Uchýlil se na svou usedlost v Santa Andrea, kde napsal svá slavná díla Vladař, Rozpravy o prvních deseti knihách Tita Livia a Florentské letopisy. Machiavelli zemřel v roce 1527. Místo jeho posledního odpočinku není známo.

(Převzato z popisků ve hře)

Ottaviano Riarro

22. června 2012 v 13:32 | Hayley
Ottaviano Riarro
Datum narození:1479
Povolání:Aristokrat,Hrabě

Ottaviano vstoupil do služeb florentské republiky jako kondotiér ve svých 19 letech na žádost své matku Kateřiny, která chtěla utužit své vztahy s Florencií.Velel 1oo můžům z Forli, ale kontrakt ukončil po jediném roce, protože Florencie neměla peníze, aby jej vyplácela.

Bez ohledu na to, že Ottaviano byl popisován jako jedinec omezený ,hloupý a zcela pod vlivem své matky, mu papež Alexandr VI. nabídl svou dceru Lucrézii. Proč? Protože Rodrigo rozhodl, že tyto vlastnosti snese vzhledem k faktu, že jeho zeť je klíčem ke kontrole Forli a nad Imolou. Navíc jeho dcera Lucrezia, podobná kudlance nábožné, nikdy nezůstávala za jednoho muže provdaná moc dlouho. Její manželé podepisovali prohlášení o impotenci nebo prostě zmizeli. Kateřina moudře sňatek odmítla. Papež se rozzuřil a jeho syn Cesare vedl útok na Forli.

Cesare Kateřinu vyhnal a ta se uchýlila do exilu ve Florencii. Pod jejím vedením se Ottaviano snažil přesvědčit nového papeže Julia II, aby mu vládu nad Imolou a Forli byla navrácena, ale nakonec Ottaviano Juliovi podíl Riarrovců prodal.

(Převzato z popisků ve hře)

Bianca Riarro

21. června 2012 v 14:23 | Hayley
Bianca Riarro
Datum narození:1478
Povolání:Aristokratka

Někteří lidé žijí ve snu, ale Bianca Riarro mezi ně nepatřila. V roce 1484, to jí bylo 6, byla svědkem vydrancování rodiného paláce v Římě a následně byla svou bojechtivou matkou vzata do Andělského hradu. Poté ji rodina odvezla do Forli, kde jí čekali další hrozné zážitky. Krátce po Biančiných 10. narozeninách byl její otec Girolamo ubodán k smrti a jeho nahé tělo bylo pohozeno uprostřed náměstí. Rodinný palác byl opět vyplundrován a ona byla odvlečena bratry Orsiovými.

Bianca Orsiům utekla a vratila se ke své matce. Podrobnosti ohledně tohoto útěku, nejsou známy. Když jí bylo 16 , stala se na lovecké výpravě s novým manželem své matky, Giacomem Feem, svědkem přepadení a jeho brutálního zavraždění. V roce 1500 byla Biančina matka zajata Cesarem Borgiou a zřejmě Cesarem a Rodrigem znásilněna.

◘ Cesare poté roku 1502 zabil Biančina manžela Astorrea III. Manfrediho. Vdala se znovu, tentokrát za hraběte Troila I. dé Rossiho, který zemřel v roce 1521. V tu chvíli se vzdala vůle dál žít a pohřbena byla kolem roku 1522.

(Převzato z popisků ve hře)

Agostino Barbarigo

18. června 2012 v 23:24 | Hayley
Agostino Barbarigo
Datum narození:1420
Povolání:Benátský dóže

Agostino Barbarigo byl dóžetem od roku 1486 do své smrti v roce 1501. Pomáhal vytvořit koalici, která vypudila z Itálie Karla VIII Francouzského, přičemž získal území v Italském vnitrozemí. Nicméně se zdá, že benátská dóžata nedokáží získat jedno území, aniž by přitom ztratila jiné. V roce 1499 vstoupily Benátky do války s Tureckem, která vyvrcholila katastrofální bitvou u poloostrova Pylos, v níž bylo benátské loďstvo zničeno.Turci této ztráty využili a zmocnili se Lepanta, Modovie a Corone, zastávek lemujících trasu do orientu.

Agostino zemřel jako člověk, který Benátky zklamal. Co víc, po své smrti byl inkvizitory velké rady obviněn z toho, že dostával darem láhve vína, které pak nezdaněně prodával pod vězeňským schodištěm.Tak tomu se říká vůdce: Když si neudržíš teritoria, alespoň rozvesel své vězně.

(Převzato z popisků ve hře)

Lorenzo Medicejský

18. června 2012 v 18:03 | Hayley
Lorenzo Medicejský
Datum narození:1449
Povolání:Vladař Florencie

Lorenzo Medicejský obratně vládl renesanční Florecii v době, kdy byla na vrcholu svých sil. Dokázal udržet naživu sen o florentské republice a přitom neponechat lidu prakticky žádnou moc. Lorenzův dědeček, Cosimo, vybudoval banku Medicejských, jednu z nejmocnějších finančních institucí v Evropě, přičemž závratně zbohatl.

Lorenzo byl považován za nejchytřejšího z Cosimových vnuků a byl na diplomatické mise vysílán již za svého dětství. Jeho otec byl nešikovný a často churavěl, jeho matka byla básnířkou. Představila Lorenza mnoha významným soudobým umělcům a vzbudila v něm lásku k umění a kultuře.

V roce 1469, to Lorenzovy bylo teprve dvacet, se stal hlavou rodiny Medicejských. To byla i chvíle, kdy prostřednictvím svých přátel v městské radě, úplatků, strategicky uzavíraných sňatků i hrozeb získal kontrolu nad florentskou vládou. Ale Florencie za Lorenzovy vlády prosperovala.Za jeho éry byly uzavřeny různé mírové smlouvy mezi válčícími italskými státy a vznikla některé mistrovská renesanční díla umělců, jako byli Botticelli a Michelangelo.

Lorenza víc bavilo, psaní poezie a stínová vláda než řízení rodiné baky. Za jeho života několik poboček banky zkrachovalo a majetek Medicejských se rozplýval v různých lehkovážnostech, jako jsou například turnajová klání. Lorenzo zemřel v roce 1492. Byl téměř na mizině a nedokázal zabránit veřejnému odporu vůči svému rozmařilému životnímu stylu a nárustu moci šíleného mnicha Savonaroly.

(Převzato z popisků ve hře)

Giuliano Medicejský

13. června 2012 v 14:27 | Hayley
Giuliano Medicejský
Datum narození:1453
Povolání:Aristokrat

Giuliana Medicejského všichni znali jako účastníka turnajů ztepilé postavy a otce nemanželského dítěte, narozdíl od jeho bratra Lorenza který byl státníkem.Když byl Giuliano zabit v rámci spiknutí Pazziů, jeho syn Giulio byl prohlášen za legitimního. Umožnila to skulina v kanonickém právu, podle které se mohli dva lidé vzít tajně. Takže bylo možné tvrdit, že se jeho rodiče vzali, aniž by o tom komukoliv řekli. Dejte si bacha katolíci vaše milenky mají větší moc, než si myslíte.

Když se tento syn dcery obchodníka stal legitimně Medicejským, rozhodl se, že se stane papežem Klementem VII. A teď pozor Klement VII byl papežem v době vyplenění Říma, které se odehrálo v roce 1527 a během něho byl uvržen do žaláře Andělského hradu. Svým věznitelům uprchl převlečený za obchodníka.

Syn dcery obchodníka unikl své minulosti, stál se papežem a nakonec byl opět obchodníkem.Jaká ironie.

(Převzato z popisků ve hře)

Cristina Vespucci

12. června 2012 v 17:27 | Hayley
Cristina Vespucci
Datum narození:1459
Povolání:Studentka,Aristokratka

Cristina Vespucci byla proslulá florentská kráska a oblíbeňkyně malířů, zejména Botticelliho, kterému několikrát stála modelem. Podle záznamů, které si vedly stráže jejího otce, za ní Ezio často chodil a prý byl " nepředstavitelně obratný "neboť stráže ho nikdy při vstupu nedokázaly přistihnout.

A Cristina byla nejen krásná, podle všeho se také zasloužila o strmý vzestup kariéry svého bratrance, jmenovce jedné známé pevniny, prý k tomu došlo na jednom večírku, který navštívila, a kde byli takoví význační osté jako Lorenzo Medicejský. Údajně se tam bavila s Lorenzem a Manfredem Soderinim o tom, jaký je její bratranec zkušen námořník.

Zjevně jeho schopnosti lehce zveličila, aby na Lorenza udělala dojem, a ten okouzlen její krásou, přikývl, že ho tedy najme. Prý zavtipkovala slovy, " Tak to s Amerigem zkus. Vsadím se, že neuplyne ani pár let a pojmenuješ po něm svou lodní společnost ". Nejskromější vyjádření tohoto století.

(Převzato z popisků ve hře)

Petruccio Auditore

11. června 2012 v 18:18 | Hayley
Petruccio Auditore
Datum narození:1463
Povolání:Student,Aristokrat

Petriccio Auditore je nejmladším členem rodiny.Petruccio se narodil nemocný a jeho časté nemoci ho provázely až do konce života a byl nucen odhlásit se ze školy a být vyučován doma.

Sbíral bílá peříčka, údájně na dárek pro svoji matku a Ezio mu pomáhal je sbírat.Petruccio byl stejně jako jejo sourozenci předurčen k tomu aby se za pár let přidal do řádu Assassínů a pokračoval v činech svého otce.Zemřel ve věku třinácti let.Byl pověšen za spoluvinu na zradě.

(Převzato z popisků ve hře)

Claudia Auditore

11. června 2012 v 18:05 | Hayley
Claudia Auditore
Datum narození:1461
Povolání:Studentka,Aristokratka

Třetí potomek rodu Auditore a první dívka v rodině. Zdá se, že byla poněkud rozmazlená. Poté, co vyplašilavšechny potencionální nápadníky, museli rodiče zvednout její věno o 1ooo florinů.

Podle zpráv školy jednou napadla jinou dívku za to, že si prohlížela jejího přítele a ztloukla ji do bezvědomí. Jedno plus tu je: je to Ezioa sestra ten byl nejspíš v bezpečí.

(Převzato z popisků ve hře)