Červenec 2012

Rodrigo Borgia

30. července 2012 v 15:21 | Hayley
Rodrigo Borgia
Datum narození:1431
Povolání:Španělský Kardinál,Vůdce Itaských Templářů,Papež

Rodrigo Borgia alias Španěl.Černá ovce lidské historie.Po Rodrigovi zbyla velká krvavá stopa, když se snažil sjednotit Itálii pod templářskou zástavu.Všichni kdo se mu postavili, skončili rozsekáni v pytlých.Ti šťastní, když měl dobrou náladu, otrávení.Když se stal Rodrigo papežem, tedy spíš Alexandrem VI, využil svého vlivu a vyhlásil válku každému městu, které se nechtělo poddat templářům.

A to jsem ani nezmínil ty čuňačinky, jak do Vatikánu navezl v jednom nacpaném voze stovky kurtizán a jak měl důverný styk se svou nemanželskou dcerou Lukrécií.Jo a zmínil jsem se už, že ty vraždy nikdy neustály? Po celou dobu svých veřejných výstřelků se Rodrigo v zákulisí věnoval tichému vraždění svých nepřátel v rámci upevnění moci templářů, aby se pak mohli ve správnou chvíli ujmout moci.

(Převzato z popisků ve hře)

Po delší pauze...

28. července 2012 v 11:44 | Hayley

Ano, po delší pauze se opět vracím. To víte prázdniny jsou již v polovině a já si je chtěla patřičně užít a to mi asi nikdo nemůže mít za zlé. Jednou ročně jsem se zase byla podívat v Brně, ale bez internetu. Takže promiňtě , že jsem třeba nenavštěvovala vaše blogy či neodepisovala na komentáře. Tento týden budu celý doma tak se budu snažit něco přidat. Ten další je už ,ale ve hvězdách ,protože jedu k babičce a tam většinou není čas napsat nějaký ten članek a musím se přiznat, že ani chuť. No a mimo to se dneska pokusím přidat článek o templářských postavách AC 2. Je to ale poněkud složitější, protože u normálních postav co tady jsou je ve hře takový text který sem přepíšu, ale u templářských je uděláno video a tak si video pouštím asi 30 než dopíšu celou postavu. Nějak to ještě vymyslím.

Bratr O´Callahan

6. července 2012 v 13:36 | Hayley
Bratr O´Callahan
Datum narození:1452
Povolání:Mnich

Darby O´Callahan se narodil v Irsku, mimo oblast kontrolovanou Brity, a své mládí strávil nájezdy a útoky ne britské osídlení. Ve svých záznamech popsal toto období jako temnou část svého života, při které si užil spoustu zábavy. Když si O´Callahanův gaelský otec vzal katoličku, vše se změnilo. " Nutil mě k práci na poli. Žádné další nájezdy, žádná děvčata. Bylo to peklo na zemi" říká v záznamech z roku 1462. Aby otci unikl, rozhodl se O´Callahan stát mnichem." Matka mi tvrdila, že mniši moc nepracují a pořádají na různé svátky velké hostiny. "

V roce 1462 se stal cisterciákem v opatství Abbeylava. Nakonec O´Callahan shledal mnišský stav příliš asketickým: " Pracovali jsme na polích od úsvitu do soumraku, opat Shaw nám nedovoloval pít a, což bylo ze všeho nejhorší, všechny ženy byly jeptišky. Tohle bylo větší peklo než jsem si kdy dovedl představit."

Darby přesvědčil malou skupinu spřátelených mnichů, aby se připojili k dominikánům, a v roce 1463 opustil Irsko a zamířil do Itálie.: Kde můžeme najmout farmáře, aby pro nás pracovali na polích.A pak, už vykonáme svá kázání, uzříme slávu Páně ve zlatém světle italského slunce a usměvavých tvářích jejich žen."

O´Callahan byl nakonec z dominikánského řádu v roce 1493 vyloučen kvůli opakovaným pokusům obracet lidi v taverně." Darby sám tvrdí, že měl velké úspěchy, protože mnozí muži odmítali chodit do kostela, tak jsem já musel chodit do hostinců, abych k jejím uším donesl slovo Páně.

O´Callahan se přesunul na venkov (rok 1494) a založil v opuštěném chrámu klášter řádu sv. Patrika, ale neměl při obrácení na víru moc úspěchů. V roce 1500 zemřel, údajně na špatnou krev, nicméně pravděpodobně šlo o syfilis. Jeho tělo bylo pohřbeno na malém hřbitově vedle chrámu.

(Převzato z popisků ve hře)

Alvise Da Vilandio

5. července 2012 v 16:13 | Hayley
Alvise Da Vilandio
Datum narození:1441
◘ Povolání:Nosič zavazadel

Alvise se narodil v Benátkách a několikrát se živil jako nosič zavazadel, poté, přesvědčen o nadřazenosti Benátek, vstoupil do námořnictva. V roce 1500 bránil před Turky pevnost v Modonn.

Po prohýřené noci probudila Alvise turecká kanonáda. Zpanikařil, uklouzl na palubě a upadnul, udeřil se do hlavy a utonul. Když už bylo jasné, že Benátky bitvu prohrály, Alvise byl obviněn kapitánem lodi z nedbalosti a jeho jméno bylo vymazáno ze záznamů námořnictva.

(Převzato z popisků ve hře)

Poliziano

4. července 2012 v 15:05 | Hayley
Poliziano
Datum narození:1454
Povolání:Učenec,Básník

Poliziano byl svým způsobem génius. Když mu bylo 10, naučil se latinsky a řecky, když mu bylo 18, byl už publikovaným autorem.Lorenzo Medicejský jej najal jako učitele svých dětí a zajistil, aby získal místo ve studiu Fiorentiho.

Naneštěstím ale Poliziano patrně nebyl vždy oblíbeným učitelem. V roce 1494 zemřel na otravu arzenikem, pravděpodobně jej otrávil Pietro Medicejský, jeho bývalý žák.

(Převzato z popisků ve hře)

Annetta

4. července 2012 v 12:28 | Hayley
Annetta
Datum narození:1457
Povolání:Služebná

Annetta, služebná v rodině Auditore, měla jedno z mála respektuhodných postavení, renesančních žen z nižších tříd. Bohaté rodiny mívaly málokdy víc než jednoho nebo dva služebníky. Většinou byly mladí, někdy to byly děti. Mnohdy doufali, že jejich pán zlepší jejich postavení, často to ale dopadlo opačně.

O Annettině životě toho není mnoho znám. Zmizela, aniž by po ní zbyla zmínka.

(Převzato z popisků ve hře)

Leonardo Da Vinci

3. července 2012 v 15:35 | Hayley
Leonardo Da Vinci
Datum narození:1452
Povolání:Malíř,Vynálezce,Konstruktér,Architekt,Vědec,Inženýr

Nemanželský syn notáře a selské ženy, Leonardo Da Vinci byl vychován v Toskánsku. Jako mnoho dalších, ktří se proslavili, neměl žádné příjmení- Vinci je název města kde se narodil.Ve 14 letech se stal žákem florentského malíře Verrocchia,který jej vzdělal v chemii, ttvorběčrtků, malířství, sochařství a modelování. Když mu bylo 20, založil si Leonardo vlastní díllnu a poté cestoval napříč Itálií, přičemž nakonec namaloval svá mistrovská díla Poslední večeře (1498) a Mona Lisa (1503-1507).

Na svých cestách Leonado studoval svět, projevil velkou zvídavost a svá pozorování zaznamenával do svých zápisníků. Mino jiné vytvořil i návrhy helikoptéry, tanku, solárního napájení a kalkulátoru. Byl i inženýrem, navrhoval opevnění, děla a pohyblivé barikády.

Navzdory tomuto úctyhodnému seznamu, pronásledovali Leonarda jeho patroni kvůli chronické prokrastinaci. Dokončení děl často trvalo o celé roky déle, než původně předpokládal, a mnohá díla zůstala nedokončená. Leonardo vedl i bouřlivý milostný život. V roce 1476 byl obviněn ze sodomie, pravděpodobně byl homosexuál. Sali, jeho asistent, byl obviněn z krádeže peněž a nadměrného utrácení za šaty, ale pravděpodobně byl i Leonardovým milencem. Leonardo namaloval několik Salaiových portrétů, včetně slavného sv. Jana Křtitele, a když v roce 1519 Leonardo zemřel, odkázal mu Monu Lisu.

(Převzato z popisků ve hře)

Bartoloměj Alviano

2. července 2012 v 13:31 | Hayley
Bartoloměj Alviano
Datum narození:1455
Povolání:Kondotiér

Narodil se v Alvianu v centrální Itálii a vyrostl z něj zkušený a obratný voják. Poté, co strávil několik let v Benátkách, se připojil roku 1496 k rodině Orsini v boji proti papežovi Alexandrovi VI, který se chtěl zmocnit teritoria Orsiniů. Papežovi vojáci nabyli vrchu a Bartolomějovi zůstali jen tři pevnosti, přesto se držel dál. V předtuše vítězství odřízl Cesare Borgia, papežův syn, jeho zásobování. Ve chvíli kdy se zdálo, že je vše ztraceno, přispěchal Carlo Orsini se svým vojskem, připojil se k Bartolomějovi a dokonce poranil Cesara na tváři.

V roce 1503 najal Bartoloměje Ferdinand II. Španělský, aby pomohl španělské armádě porazit Francouze a získat království Neapolské. V následujícím roce porazil římského císaře maxmiliána I. a zmocnil se Tenstu a Gorice. V Benátkách jej za to zvolili do úřadu generálního guvernéra.

Bartolomějovi se vše dařilo až do katastrofální bitvy u Agnadella v roce 1509, kdy neuposlechl rozkazu vyhnout se boji a přímo zaútočil na francouzskou armádu. Bitva byla ztracena, Bartoloměj byl raněn a zajat Francouzi a Benátčané ztratili Lombardii, kterou pracně dobývali osmset let.

Bartoloměj zůstal ve Francouzském zajetí do roku 1513. Ale, jak víme, Francouzi umějí odpouštět. Propustili jej z vězení, aby za ně bojoval. V roce 1515 porazil Švýcary s pouhými 300 muži. Ještě téhož roku, v navráceném postavení generála benátského vojska zemřel při obléhání Brescie. Benátčané jeho tělo slavnostně přivítali a pohřbili jej v chrámu Santo Stefano.

(Převzato z popisků ve hře)