Říjen 2012

Kurtizány

30. října 2012 v 20:43 | Hayley
Kurtizány
Prostituce byla v průběhu renesance jednou z nejoblíbenější ženských činností, protože jinak mohly ženy žít pouze v rámci svých odin anebo v klášterech. Italská společnost prostituci podporovala a mnohé nevěstince byly řízeny státem. Na konci 15. století začaly italské městské státy přijímat zákonná opatření, proti prostituci, nutily kurtizány nosit specifické úbory a začaly je separovat od vážené společnosti.

(Převzato z popisků ve hře)

Historie
Kurtizány jsou jedna z dalších dvou frakcí, které jsou připojeny k Asasínskému řádu.Florentské kurtizány jsou vedeny Paolou a Benátské Teodorou Contanto.Po celém městě bylo hned několik nevěstinců, kurtizány však postávaly okolo ulic zhruba po čtyřech až pěti, aby nalákaly zákazníky.

Oblečení
Kurtizány nosily předepsané oblečení a účesy, které měly označovat kam patří. Nosily krajkové šaty různých barev ve předu s krátkou a v zadu dlouhou sukní. Na hlavě měly typické " růžky ".

Služby
Za 150 ƒ si můžete kurtizány zaplatit, aby vám pomohly. Kurtizány se kolem vás postavý a udržují vás v anonymitě podobně jako kněží v AC I. Dále je můžete vyslat odlákat stráže, tři z nich půjdou zabavit stráže a dvě zůstanou u vás a dál vás budou krýt.Má to jedinou nevýhodu a to to, že nechodily ozbrojené, takže když se dalo na boj vesele utekly.

Lékaři

30. října 2012 v 20:18 | Hayley
Lékaři
Nákresy lidského těla a tisk ovlivnily renesanční medicínu významným způsobem. Již ve středověku byla Evropská medicína ovlivněna arabskou. V 15. století začala věda poprvé mířit k tomu, aby se zdravotní péče stala praktickou, nikoliv duchovní. Mnozí lidé se ovšem tvrdohlavě přidržovali starých způsobů a namísto lékařů navštěvovali lokální mystiky.

Poté, co Evropu zachvátila v roce 1350 epidemie, se mnozí lékaři při péči o své pacienty začali oblékat do speciálních oděvů. Aby zabránili kontaminaci, nosili kápě impregnované voskem a primitivní plynové masky ve tvaru zobáku.

(Převzato z popisků ve hře)

Oblečení
V každém městečku, které navštívíte najdete tzv. Dottore, což znamená lékaře. Většinou postávají podél ulic a vyvolávají o pozornost.U sebe mají malý vozík ze kterého vám dávají léky.Dlouhé kápě a masky začali nosit po epidemii Černá smrt, která zabila skoro 50% populace tehdejší Evropy.Masky, které lékaři nosily byly vyrobeny z části ze skla a z bylinek ve vosku. Temto maskám se Italsky říkalo Medico Della Pesta což v hrubém překladu znamená něco jako Lékař z moru.Další maska se jmenovala Maschera Della Speziale což znamená Speciální maska, ta byla určena pro bylinkáře a lidé ji často nosili v průběhu benátského karnevalu.

◘ Služby
Lékaři vám léčí rány, ale nedělají to zadarmo. Za celé vyléčení přímo u doktora zaplatíte 50 ƒ a za léky, které můžete nosit u sebe zaplatíte 75 ƒ. Dále si u lékaře můžete zakoupit jed do své otrávené čepele. Jak řekl Leonardo da Vinci: Něco co se jeví jako lék může ve větších dávkách zabíjet. Jed můžete zakoupit za 175 ƒ.


Aktuálně 29.10. 2012

29. října 2012 v 20:09 | Hayley
Tak po hodně dlouhé době jsou postavy k Assassins Creed II konečně hotové a řeknu vám, že to nebyla sranda, ale výsledek podle mě stojí za to.Mít na blogu něco co snad žádný jiný český blog nemá je vážně skvělý pocit a hodlám v tom pokračovat.Takže po tomto dlouhém období postav se můžete těšit na Společnost ve měste AC II(kurtizány,zloději atd..), na obchody a na památky.Mám toho opravdu hodně připraveného a v podstatě je to hotové už jenom stačí vložit to na blog a to je někdy ta nejhorší část.No toť vše k novinkám na blogu a teď něco z jiného soudku.

Asi to nevíte,ale po těch dlouhých a krásných devíti letech na základce jsem na střední a řeknu vám,že je to něco jiného než to na co jsem byla zvyklá. Není to špatné je to super,ale je toho zkrátka hodně. Musím si zvykat na věci které neznám a možná mi to tak do toho 2. pololetí bude trvat než se mi to zajede do nějakých těch kolejí.Ono naučit se metody pedagogiky,elementární teorii čísel a ještě k tomu 3 Newtonovy zákony za jeden den přeci jen není to na co jsem byla zvyklá.Ale zatím to se školou vypadá opravdu dobře, jenom je to trochu makačka.

No a teď něco z herního světa. Za jeden den vychází Assassins Creed III a já jsem natěšená jak na Vánoce, ikdyž ho vlastně až na Vánoce (snad) dostanu.Ale to prostředí pirátu z Karibiku mi příjde prostě úžasné, no jasně nemá to na renesanční Benátky, ale i tak je to skvělý dozvědět se něco víc o Americké revoluci.Doufám,že ke mě bude Ježíšek štědrý a nadělí mi freedom edition. Ohledně Tomb Raideru se toho zatím moc neděje, snad jenom nový obrázek na obaly,který se okamžitě lesknul na ploše mého počítače. Je to bez legrace ten nejkrásnější obal co jsem kdy viděla.Jo a málem bych zapomněla, že mám docela dobrý nápad na nový design, snad se mi ho podaří nějak zrealizovat,ale nemusím tak spěchat, protože tenhle se mi pořád ještě líbí. No to bylo asi celé shrnutí toho co jsem chtěla.Tak si užijte zbytek týdne a já se zase přihlásím snad zítra s novým článkem.

Girolamo Savonarola

29. října 2012 v 16:55 | Hayley
Girolamo Savonarola
Datum narození:1452
Povolání:Dominikánský kněz, vůdce Florencie

Girolamo Savonarola. Dominikánský mnich z Ferrary. Svou práci bral nesmírně vážně. Když viděl zchátralost své doby, bohaté, jako utlačují chudé, kněží, jak prodávají odpustky, zbláznil se. Pokládaje se za "Nástroj Boží", vypravil se Savonarola do Florencie. Jeho kázání přiváděla lidi k šílenství. Chtěl zrušit osobní vlastnictví, chtěl zastavit pokrok, požadoval návrat do Ráje. Vědění bylo nepřítelem a všechno to mohl zničit, neboť vlastnil úlomek ráje.Knihy, obrazy, hudební nástroje, všechno bylo spáleno při ohňostroji marnosti. Historie se začala rozpadat, jak se jeho legie ujímaly moci. A nad Florencií se stahovala temná mračna.

(Převzato z popisků ve hře)

Bratři Orsiovi

19. října 2012 v 17:14 | Hayley
Bratři Orsiovi
Checco Orsi
Datum narození:1458
Povolání:Aristokrat,Profesionální zloděj

Ludovico Orsi
Datum narození:1455
Povolání:Aristokrat,Profesionální zloděj

Checco a Ludovico Orsiovi. Jelikož poklidný život na venkově bratry Orsiovi nebavil, rozhodli se, že mu trochu dodají šťávu. Nejprve tedy začali kšeftovat s půjčkami a nesmírně se jim v tom dařilo. Asi to bylo způsobeno tím, že každého, kdo jim nesplácej, zabili. Poté si je najala Kateřina Sforza, aby zavraždili jejího templářského manžela Girolama Riarra, a postavili se k tomu vskutku kavalírsky. Vyšplhali se do jeho paláce, vtančili do Jídelny, bodli ho do prsou, kompletně palác vyrabovali a jeho nahé tělo pohodili uprostřed města. V záznamech Abserga se pše, že jim Rodrigo po svém útěku z Benátek nabídl slušnou odměnu za znovuzískání úlomu ráje a tím pádem i za Kateřininu hlavu. Únos jejích dětí pocházel pravě z hlavy bratrů Orsiových.To mi teda povězte, kam ten svět spěje, když jsou ti boháči takhle zkažení?

(Převzato z popisků ve hře)

Silvio Il Rosso Barbarigo

16. října 2012 v 18:48 | Hayley
Silvio Barbarigo Il Rosso
Datum narození:1435
Povolání:Člen nejvyššího Benátského tribunálu,Státní inkvizitor,Aristokrat

Silvio Barbarigo. Silvia vychovávali zámožní obchodníci a do politiky byl zasvěcen, když byl jeho otec vyloučen z rodinného dědictví. Od té doby pracoval pro svého strýce, vlastně pro vraha svého otce. Nepochybně měl přesvědčovací schopnosti, neboť se brzy stal strýcovým poradcem, když se mu podařilo odhalit spiknutí Soranzovců proti Barbarigům. A tohle se vám bude líbit: Ještě předtím ,než stačilo být spiknutí vůbec uskutečněno, pořádá Silvio velikonoční oslavu a Soranzovce na ni pozve.

Na centrálním nádvoří se koná oslava pro děti a rodiče Silvio odvádí na střechu. Připije si s nimi a potom dá znamení lučištníkům schovaným za okny nádvoří. Nutno podotknout, že Soranzovci už se proti Barbarigům nikdy nespikli. Když se podíváme o deset let dál, Silvio bydlí v luxusním paláci svého strýce. V historických knihách se píše, že jeho strýc zemřel v postely.

(Převzato z popisků ve hře)

Marco Barbarigo a Dante Moro

14. října 2012 v 12:36 | Hayley
Marco Barbarigo
Datum narození:1413
Povolání:Aristokrat,Benátský Dóže

Dante Moro
Datum narození:1460
Povolání:Osobní strážce Marca Barbariga

Marco Barbarigo. Ačkoliv k velikosti byl předurčen jeho bratr Agostino, i Marco zanechal v benátských dějinách svou stopu. Jako tyran si počínal už od chvíle, co se naučil chodit, neboť co chtěl, to dostal. Existují záznamy o klenotech acellých flotylách lodí, které si objednal přímo on, ale zaplatila je za něj jeho rodina.

A co se osobního života týče, Marcova žena Carlotta bývala ženou jeho osobního strážce Danta Mora. Dante byl kapitánem městské stráže a dědicem jedné z předních benátských rodin. Marco byl údajně jeho blízkým přítelem, ale poslechněte si tohle: Marco si umane, že si vezme Carlottu. V katolické víře se praví, že svazek manželský trvá, "Dokud nás smrt nerozdělí" , a Marco byl dobrým katolíkem. Proto si na Danta najímá zabijáka. Dante byl bodnut třikrát do těla a jednou do hlavy. Nicméně neumírá. Uzdravuje se , ale má vážně poškozený mozek a stane se z něj děcko. A co tedy Marco neudělá? Ano, najme si Danta za svého osobního strážce a nechá ho podepsat doznání, které anuluje jeho manželství. Marcc si bere Carlottu a Danta si ponechává jako svého osobního otroka. To je ale povedený kamarád.

(Převzato z popisků ve hře)

Carlo Grimaldi

13. října 2012 v 18:17 | Hayley
Carlo Grimaldi
Datum narození:1445
Povolání:Aristokrat,Člen rady deseti

Carlo Grimaldi. Carlo se vynořil ze svého paláce v Monaku s politickými ambicemi a rychle se stal váženým hostem u tabulí benátské nobility. Měl pověst diskrétního člověka, která mu zajistila náhled do politického zákulisí. Tady je, jak se ten had dostal do rady deseti. Při návštěvě šéfa rady Ignazia Contariniho potkal Carlo Ignaziovu dceru.

Ta zoufale hledala u někoho útěchu a jelikož věděla o Carlově diskrétnosti, svěřila se mu. Otec jí totiž domluvil sňatek, jenže ona byla bezhlavě zamilovaná do jednoho ze sluhů.Byli spolu už od dětství a plánovali, že začnou nový život v Miláně, kde by na ně její otec nemohl. Carlo se tedy jal okamžitě jednat a navrhl útěk na lodi ještě téže noci. Páreček se držel jeho pokynů a jakmile vstoupili na můstek, ovanula je svoboda! Jenže... to by se na palubě nesměl objevit Ignazio. Carlo byl za svou loajalitu vůči rodině Contarini odměněn, zatímco skutečná láska... no, skončila na dě řeky.

(Převzato z popisků ve hře)

Emilio Barbarigo

12. října 2012 v 14:40 | Hayley
Emilio Barbarigo
Datum narození:1421
Povolání:Vůdce obchodní gildy,Aristokrat

Emilio Barbarigo. Titán benátského průmyslu a postrach podsvědí. Za pomoci své mocné rodiny ovládl trh díky chytrým obchodním praktikám, například vytlačováním konkurence a lobování ve vládních kruzích. Prakticky sám financoval benátské policejní složky, čímž vymítil zločin z ulice a svým financím tak zajistil daňovou úlevu. Emilio hlásá, že podporuje republiku. Jenžekdyž má někdo pod palcem policii, volby ... , jaksi... pozbývají smyslu stejně jako opozice.

(Převzato z popisků ve hře)

Konspirátoři

8. října 2012 v 18:48 | Hayley
Konspirátoři rodu Pazzi
Jacopo de Pazzi (Dole uprostřed)
Datum narození:1421
Povolání:Bankéř,Aristokrat

Nejlépe by se dal popsat slovem peníze.Tento muž byl hlavou rodu Pazzi a vedl celé jejich bankovní podnikání. Byl společníkem Lorenza Medicejského, neměl proti němu nic osobního, proto si najal čtyři templářské zabiijáky, aby celou situaci vyřešili za něj.

Bernardo di Bandino Baroncelli (Vpravo nahoře)
Datum narození:1453
Povolání:Bankéř

Bernardo di Bandino Baroncelli. Jelikož byl Bernardo veden k tomu, aby nenáviděl Medicejské za to, že vyhostili jeho bratrance, ve dne pracoval v bance a v noci vraždil pro templáře. Byl to právě Baroncelli, kdo zasadil první ránu.

Stefano da Bagnone (Vlevo nahoře)
Datum narození:1418
Povolání:Kněž, poradce Jacopa Pazzi

Stefano da Bagnone. Je proslulé svou krutostí, neboť v Římě prošel výcvikem, který z něj udělal templářského řezníka.Právě Bagnone bodl LorenzaMedicejského do zad.

Antonio Maffei (Vlevo dole)
Datum narození:1450
Povolání: Kněz

Antonio Maffei.Maffei se stal svědkem vydrancování Volterry florentskými žoldnéry a vinil z něj Lorenza. V touze po pomstě se připojil k templářům. Byl to právě Maffei, kdo podřízl hrdlo Lorenzovi.

Francesco Salviati (Vpravo dole)
Datum narození:1443
Povolání: Arcibiskup v Pise

Arcibiskup Francesco Salviati. Salviati byl přesvědčen, že se stane příštím florentským arcibiskupem, a pěkně zuřil, když se mu do cesty postavil Lorenzo. Ale templáři jeho rány zhojili. Byl to právě Salviati kdo napochodoval s jejich vojskem do Florencie.

(Převzato z popisků ve hře)


Francesco Pazzi

7. října 2012 v 12:16 | Hayley
Francesco Pazzi
Datum narození:1444
Povolání:Aristokrat,Bankéř

Francesco Pazzi. Jelikož byl Francesco vychováván jako šlechtic ve městě, které měla pod palcem čerstvě zbohatlá rodina Medicejských, naučil se nenávidět střední vrstvu a její kariéristy. Opravdu s hrůzou sledoval, jak banka Medicejských převýšila tu jeho a jak mu staletí vlivu ve florentské vládě proklouzla mezi prsty. Řešení mu nabídl očividně Španěl.

Místo soupeření na poli tak prohnilém, jako je bankovnictví, měl Francesco udělat pro templáře jedinou věc. Jedinou věc, aby nadobro usadil střední vrstvu tam, kam patřila. Vybít Medicejské. Giovanni Auditore se pokusil Francesca zastavit tím, že ho uvrhl do žaláře. Dřív se o to, ale postarali templáři.

(Převzato z popisků ve hře)

Uberto Alberti

4. října 2012 v 23:24 | Hayley
Uberto Alberti
Datum narození:1416
Povolání:Gonfaloniér, vykonavatel spravedlnosti

Důverný přítel rodiny Auditore. Podle historických knh byl tento muž světcem. Stíhal vrahy, násilníky a ty nejhorší zločince vůbec. Patřil k nejlepším právníkům v Itálii a vyhrál každý případ, a to i navzdory faktu, že byl samouk. Jelikož sem našel zadní vrátka k serveru s templářskou databází, pátrak jsem po nějakém opravdovém důkazu.

A našel jsem ho. Ubertově rodině očividně zabavila majetek banka Medicejských.Od té doby začal Uberto prahnout po pomstě a templáři mu přislíbili pomoc. V cestě jim, ale stál Eziův otec. A Uberto mu záviděl jeho vliv ve florentské vládě. Dvě mouchy jednou ranou, říká se to tak, ne? Uberto očividně využil svého zvolení do Signorie jako možnost k útoku.

(Převzato z popisků ve hře)