Listopad 2012

Čtvrť Dorsoduro

29. listopadu 2012 v 18:44 | Hayley

Dorsoduro
Oblíbená oblast umělců. Dorsoduro je centrem benátských festivalů. Zahrnuje nměstí Squaro di San Trovaso, kde se vyrábějí gondoly, a chrám Santa Maria della Visitazione.

(Převzato z popisků ve hře)

Čtvrť San Marco Venezia

28. listopadu 2012 v 18:24 | Hayley

San Marco
Administrativní čtvrť a srdce Benátek. Středem je náměstí svatého Marka a Palác Ducale. K vidění je tu mnoho, včetně slavného chrámu Svatého Marka.

(Převzato z popisků ve hře)

Čtvrť San Polo

26. listopadu 2012 v 14:43 | Hayley

San Polo
Čtvrť San Polo je domovem proslaveného mostu Rialto a nejstaršího benátského chrámu San Giacomo di Rialto z 5. století. Tyčí se zde i Santa Maria Gloriosa dei Frari, jeden z největších benátských chrámů. Obchodníci přicházejí do čtvrti San Polo, aby prodaly své zboží. Nachází se zde i malý zázrak, palác nejbohatšího benátského obchodníka 15.století Emilia Barbariga.

(Převzato z popisků ve hře)

Čtvrť Oltrarno

21. listopadu 2012 v 18:07 | Hayley

Čtvrť Oltrarno
Čtvrť na druhé straně řeky, jak ji florenťané nazývájí (Oltrarno znamená ''Na druhé straně Arna'') , je jednou z nejstarších oblastí Florencie a obývají ji především řemeslníci. Kromě toho je klášterem a chrámem sv. Ducha zastoupena i náboženská komunita. Později zakoupili Medicejští pálac Pitti a propojili jej s Palazzo della Signoria a palácem Uffizi systémem tajných chodeb, z nichž jedna procházela horní částí Ponte Vecchia. Vzhledem k mnoha různým lidem, kteří se pokoušeli příslušníky rodu Medičejských zabít, to byla dobrá investice.

(Převzato z popisků ve hře)

Čtvrť San Marco

20. listopadu 2012 v 16:57 | Hayley
San Marco
Na konci 15. století zde probýhala většina městské výstavby. Za důležité objekty lze považovat kostel svatého kříže (Santa Croce) a palác Medicejských (Palazzo di Medici).

(Převzato z popisků ve hře)

Čtvrť San Giovanni

19. listopadu 2012 v 14:52 | Hayley
San Giovanni
San Giovanni je pojmenována podle svatého Jana Křtitele, patrona Florencie. Je to nejstarší část města a správní centrum. Nachází se zde Palazzo della Signoria. Kdo si potrpí na velké chrámy, musí navštívit chrám Santa Maria del Fiore v severní části. Je to gigantický dóm.

(Převzato z popisků ve hře)

Čtvrť Santa Maria Novella

18. listopadu 2012 v 13:36 | Hayley
Santa Maria Novella
Tato čtvrť odvozuje své jméno od chrámu Santa Maria Novella, první velké baziliky ve Florencii. Nachází se zde největší trh ve městě, Mercato Vecchio, který se rozkládá na severním konci čtvrti.

(Převzato z popisků ve hře)


Čtvrtě

15. listopadu 2012 v 20:49 | Hayley


Florencie

Benátky

Cestování s kavaranami

12. listopadu 2012 v 15:10 | Hayley
Cestování s kavaranami
Cestování za dob renesance nebylo utrpením jako je dnes. Bylo naprosto úděsné. Venkov se hemžil bandity, proto se cestovatelé pohybovali v ozbrojených skupinách nazývaných karavany. Úzkostní cestovatelé většinou ukrývali cennosti a zlato do podrážek svých bot nebo podšívek svých oděvů. Někdy bývali najímáni průvodci nazývání vetturini, jejichž úkolem bylo naplánovat trasu kavarany a zamluvit pokoje v místních hostincích, ale i ti často pracovali pro bandity podobně jako dnes zaměstnanci cestovních kanceláří.

(Převzato z popisků ve hře)

Zastávky rychlého cestování

10. listopadu 2012 v 12:00 | Hayley
Zastávky rychlého cestování
Benátky se rozkládají na ostrovech obklopující lagunu, při cestách je tedy nutno využívat převozní plavidla(Traghetti). Traghetti existovaly ve všech velikostech, od malých pramic převážejících lidi po městě až po velké lodě zajišťující spojení s pevninou. Stanice převoznků spravovaly gildy, které uzákonily celou řadu předpisů, aby zajistily, že pouze prominentní příslušníci budou moci na stanici pracovat.

Každá stanice měla svá vlastní pravidla. Ta mohla být velice různá. Například umožnovala, aby na stanici pracovali pouze lidé starší 40 let nebo aby převáželi pouze 10 pasažérů na jedné lodi.

(Převzato z popisků ve hře)

Služby
Zastávky cestování složí vlastně k tomu, když se vám nechtějí jezdit dlouhé cesty na koni až do Benátek a pak ještě na lodi. Za nějakou částku si můžete domluvit převoz do nějakých čtvrtí ve městě. Je to jednoduší než dlouze cestovat a myslím, že se ten malý poplatek vyplatí. Podle toho kde máte úkol se k němu můžete přiblížit pomocí toho, že si zaplatíte cestu do střední čtvrtě města a nemusíte běhat přes celé město k jednomu úkolu.

Banky

8. listopadu 2012 v 16:14 | Hayley
Banky
S příchodem podvojného účetnictví, které umožnilo bankéřům vést záznamy o vkladech a výběrech klientů, a uvedením různých typů italské měny do oběhu, se banky staly v období renesance nedílnou součástí běžného života. Bankám nemohli peníze dělat peníze, neboť katolická církev zakázala účtování úroků. Ve skutečnosti však tento zákaz nedodržovali ani bankéři, ani Vatikán, který se na systému bankovnictví podílel a požadoval po bankách, aby mu platily tzv. papežské dary. Úměrné množství peněz, které u nich byly udrženy. Když se tomu nebude říkat úrok, bůh si toho nevšimne, ne?

(Převzato z popisků ve hře)

Služby
V 15. století byla většina bank vedena templáři, kteří do nich ukrývaly i stránky kodexu. Banky jsou rozmístěny ve všech městech a vaším úkolem je je vykrást. Přede dveřmi banky stojí obvykle 3-4 strážní a když je zabijete, můžete si jít pro odměnu v podobě dvou truhlic s poklady či jedné stránky kodexu. V Monterrigioni je taková banka, která vám do truhly ukládá peníze každých 20 minut hry, podle toho jak moc máte město postavené.

Krejčí

6. listopadu 2012 v 20:10 | Hayley
Krejčí
V rámci renesanční obchodní vrstvy patřili krejčí ke střední vrstvě a byli dobře placeni za to, že bohatým šili podle poslední módy. Jejich profese je do jisté míry intimní, proto mnozí se svými bohatými zákazníky navázali trvalá pouta.

(Převzato z popisků ve hře)

Služby
Důležitou pomůckou při provádění misí byla možnostzakoupit si u krejčích vaky či pásy, které vám pomohly nést více předmětů. Mohli jste si koupit vak na kouřové bomby,jedy, léky a nebo na vrhací nože. Vaky měly dvě velikosti, při kterých se vám počet nošených věcí zase zvedl. Další a to spíše kosmetickou funkcí bylo barvení šatů. Mohli jste si šaty libovolně nabarvit podle toho v jakém městě se zrovna nacházíte, třeba v San Gimignanu byly věci zbarveny do hnědé, zelené a žluté, v Benátkách do modré a červené atd.

Obchody s uměním

5. listopadu 2012 v 20:13 | Hayley
Obchody s uměním
Renesanční obchody s uměním byly většinou malé a prodávaly především domácí a chrámové dekorace. Umělci nebyli dokládání za vizionáře, jako jsou dnes, ale spíše za řemeslníky, jako jsou tesaři a kováři. Umělecká produkce byla většinou založena na spolupráci.Vedoucím obchodu byl mistr, který dostávaů provizi a dozíral na vznik uměleckého díla. Byl pokládán za obchodníka a měl vykazovat zisk, většinou zajišťoval i vznik kopií tou dobou módních děl.

(Převzato z popisků ve hře)

Služby
U těchto obchodníků si můžete zakoupit mapy pokladů jednotlivých měst a tak je snadněji nacházet. Dále si můžete kupovat obrazy, které zvyšují hodnotu Monterrigioni. Obrazy se objeví v umělecké galerii ve vile.Taková menší zajímavos je že 8 ze 30 obrazů, které si můžete koupit namaloval Leonardo da Vinci.

Kovárny

4. listopadu 2012 v 19:21 | Hayley
Kovárny
Každá renesanční komunita potřebovala svého kováře. Meče, zámky, pánve, nože, hřebíky i zbroje se vyrábějí ze železa a někdo je musí vytvarovat, navíc v období renesance kvetlo i umělecké kovotepectví, což znamená, že kováři přešli od praktického řemesla i k umění.

(Převzato z popisků ve hře)

Služby
U kovářů si můžete nechat spravovat rozbitou zbroj, nakupovat novou, nakupovat meče, dýky munici atd.Zbroje se dělí na koženou,Helmschidskou, kovovou a missaglianskou, můžete si přidat i Altaïrovu zbroj, ale tu nemůžete koupit u kováře. Zbroj kterou si můžete koupit se objevuje v průběhu hry postupně. Z každé výzbroje si můžete koupit různé části ato- Nárameníky, lokty, kyrys a holeně.

Zbraně
U kováře si můžete zakoupit různé zbraně, meče, halaprtny, kladiva a dýky. Ceny se zvyšují podle vašeho postupu ve hře, nazačátku si koupíte meč za 2ooof a na konci za 5o ooof. Další položkou u kovářů je střelivo. Můžete si koupit munici do zbraně na loktě, kouřové bomby nebo staré dobré vrhací nože.