Březen 2013

Vrhací Nože

25. března 2013 v 18:33 | Hayley

◘ VRHACÍ NOŽE
Malé nožíky, které slouží k zabití na dálku. Naproti prvnímu dílu, Ezio nezabije na 1. pokus. Na některé stráže musí vystřelit víckrát, ale upozorní je na svoji přítomnost. Ezio si může vylepšovat opasky na nože a tím tak zvýšit počet nesených nožů na 25. Nože si můžete kupovat u kovářů za 50 florinů za kus nebo můžete okrádat stráže. Nejúčinější jsou na lučištníky na střechách, které zabijí na jeden úder. Ezio se v průběhu hry naučí házet i více nožů najednou.

Dýky

24. března 2013 v 15:25 | Hayley

◘ DÝKY
Dýky jsou kratší meče, které slouží k rychlému, ale pomalu zraňujícímu boji. Používají je především hbité stráže. S dýkou se oháníte rychle a pomalejším strážím nedáte šanci zaútočit, bohužel mají malé poškození. S vylepšenými dovednostmi může Ezio při boji s krátkou dýkou házet i vrhací nože.

◘ CENÍK - STATISTIKYKladiva

23. března 2013 v 14:46 | Hayley

◘ KLADIVA
Kladiva jsou silné zbraně na blízko, které používají především surovci. Pro jejich nošení si potřebujete u krejčího zakoupit pochvu na težké zbraně. Jsou to jednoruční zbraně, které mají obrovskou sílu, ale pomalu se ovládají. Zakoupená kladiva se umisťují do Vily Auditore.

◘ STATISTIKY - CENÍK


Meče

17. března 2013 v 14:49 | Hayley

◘ MEČ
1. meč, který Ezio získal byl od jeho otce a našel jej v tajné truhle v Palazzo Auditore. Nicméně ho ihned ztratil když byl odzbrojen strážemi při záchraně otce a svých bratrů. Další meč obdržel od sého strýce Maria když přijel do Monterrigioni. Později si už může meče kupovat od kovářů a ty které nejsou vybaveny se automaticky vrací do zbrojnice ve vile Monterriogioni.

◘ STATISTIKY - CENÍK
Meče - Levý stojan


Meče - Pravý stojanSkrytá čepel

13. března 2013 v 22:27 | Hayley

◘ SKRYTÁ ČEPEL
Typická čepel pro všechny asasíny v historii. V období renesance dosáhla vylepšení a to díky Leonardovi da Vincimu. Díky němu se nemusela odříznout část prstu pro funkčnost čepele. Na počátku hry je čepel zlomená, ale po návštěvě u Leonarda ji dostanete opravenou. Je to tichá smrtící zbraň se kterou mohli všude projít díky její malé velikosti, proto můžete útočit tiše a nespustíte alarm. Oproti prvnímu díku s ní můžete bojovat i proti více strážím najednou i ve stavu hledaný. Ezio zdědil čepel po svém otci.

Otrávená čepel a Pistole

11. března 2013 v 17:15 | Hayley

◘ OTRÁVENÁ ČEPEL
Otrávená čepel jedna z mnoha vylepšení pro skrytou čepel. Je ukrytá pod ní a má tvar duté jehly. Vynalezl jí Altaïr pomocí jablka ráje a zapsal do kodexu, díky němu jí Leonardo da Vinci vynalezl. Je méně nápadná než skrytá čepel a když nepřítele bodnete nejdříve se začne potácet a poté se začně ohánět zbraní, tím dokáže zranit ostatní stráže. Slouží i k tomu, aby rozptýlila obyvatele. Všichni se příjdou podívat na blouznící stráž a nevšímají si okolí. Můžete u sebe nést min. 5 lahviček s jedem, ale počet můžete zvýšit opasky na jed až na 15.

◘ PISTOLE
Další novinka pro skrytou čepel v podobě malé zbraně. Tato zbraň zabije na jeden náboj, ale kvůli své hlučnosti ihned upozorní nepřátele. Její další nevýhodou je pomalé nabíjení při kterém musí Ezio umístit kulku a natáhnout zbraň. Opět ji Eziovi vyrobil Leonardo da Vinci. Můžete u sebe mít min 6 kulek a po vylepšení u krejčího můžete tento počet zvýšit až na 12. Při míření také musíte pořádně zamířit, protože jinak je možná, že cíl vůbec nezasáhnete.

◘ CENÍK
• Otrávená čepel: 175f za jednu lahvičku s jedem
• Pistole: 175f za jednu kulku

Zbraně - Pěsti

9. března 2013 v 20:19 | Hayley

PĚSTI
Pěsti jsou nejslabší formou boje, ale jako jediné neupozorní stráže. Ezio se naučil bojovat pravděpodobně od svého bratra Federica se kterým se zapojovali do mnoha rvaček. Tou nejznámější byla asi rvačka na začátku hry proti Pazziům. A ano Viery dostal napráno. Ezio přo boji používá mnoho úderů a může dokonce hodit písek do obličeje nepřítele a tím ho nachvíli ochromí. Když nepřítele skolíte pěstmy není mrtvý, pouze omráčený nebo se válí v bolestech. Když proti ozbrojeným strážim použijete kombo, Ezio nepřátelům sebere jejich zbraň a odzbrojí je.

KOVOVÉ BOJOVÉ RUKAVICE
Je to kožená rukavice s kovovými pláty na hřbetu, která má zvyšovat škodu během pěstních soubojů. Používaly se v římských soubojích v aréně mezi gladiátory.

STATISTIKY - CENÍK
Pěsti:
Poškození - * (1)
Rychlost - ***** (5)
Odchylka - * (1)
• Cena:0f
• Odemčeno:1. Sekvence - Boys will be boys

Rukavice:
Poškození - *** (3)
Rychlost - ***** (5)
Odchylka - * (1)
• Cena:2000f
• Odemčeno:5. Sekvence - A blade with bite


Velitelství Bartoloměje Alviana

8. března 2013 v 20:15 | Hayley

Velitelství Bartoloměje Alviana

Bartoloměj Alviano ve svém životě později něco dokázal, stal se generálem benátské armády. O tomto období Bartolomějova života se historické spisy nezmiňují a při pohledu na stáje, které mu sloužily jako velitelství, je jasné proč.

(Převzato z popisků ve hře)

Squero di San Trovaso

8. března 2013 v 20:05 | Hayley

Squero di San Trovaso

Toto malé náměstí slouží jako doky pro stavbu a opravu Gondol. Gondoly představují v Benátkách hlavní dopravní prostředek. Vyrábějí se z osmi druhů dřeva (mahagon, třešeň, jedle, ořech, dub, jilm, modřín a lípa) a mají 200 součástí. Levá strana člunu je delší než pravá, díky tomu řídí gondoliér gondolu z leva beze změny směru a také nedojde k tomu, že opojení gondoliéři náhodně zasáhnou pasažéry veslem, když mění strany.

(Převzato z popisků ve hře)

Palazzo Ducale di Venezia

8. března 2013 v 19:51 | Hayley

Palazzo Ducale di Venezia

Palác Ducale byl vystavěn v letech 1309-1424 v gitickém stylu jako rezidence dóžete - nebo spíš jako vězení, protože po zvolení jej směl opustit jen málokdy. Dóže byl nejvýše postavenou osobou v Benátkách a svůj úřad zastával doživotně. V roce 1172 byla volba dóžete svěřena radě 40, jejiž členy volilo velké benátské shromáždění. Benátky se rády považovaly za republiku, kde mají lidé účast na vládě: Když se dóže ujímal svého řádu , byl lidu představen těmito slovy: " Toto je dóže, když dovolíte" Ve skutečnosti byli členové velkého shromáždění voleni: čtyřicítkou a oni pak zase volili čtyřicítku. Už chápete jaký je v tom háček?

Kandidáti velkého shromáždění byli vybíráni z omezeného počtu lidí. Zahrnující pouze příslušníky vznešených rodin a když dóže mohl nominovat kohokoliv, musela tuto nominaci schválit čtyřicítka i shromáždění. Běžní obyvatelé byli většinou nevzdělaní, volební pravidla byla záměrně komplikovaná a shromáždění ovládalo stráž - to způsobilo, že Benátky přesně následovaly známé historické schéma: Zkrátka přišel lid.

(Převzato z popisků ve hře)

La Rosa della Virtú

8. března 2013 v 19:18 | Hayley

La Rosa della Virtú

La Rosa della Virtú (Růže počestnosti) předstovala střed víry a tělesnosti a provozovali ji bývalé řeholní sestry. Papež se opakovaně snažil přimět benátskou městskou radu, aby nevěstinec nechala zavřít, ale on fungoval až do požáru v roce 1516. Cirkev se pokoušela tuto událost interpretovat jako boží dílo, právníci zjistili, že požár založil nespokojený biskup, který chtěl jednu z dívek zadarmo. Vskutku boží dílo.

(Převzato z popisků ve hře)

Arsenale di Venezia

7. března 2013 v 22:38 | Hayley

Arsenale di Venezia

Zpočátku byl zbudován jako přístav pro soukromé lodě, v roce 1320 byl přestavěn a rozšířen. Od té chvíle sloužil Benátské Republice při konstrukci a údržbě lodí. Na vrcholu slávydokázali stavitelé vyrobit celou loď za jediný den. působivá vstupní brána v klasickém obrozeneckém stylu (Porta Magna) pochází z roku 1460. Zdá se, že Silvio Barbarigo nebyl prvním templářem, který ovládal zbrojnici. Podle mého výzkumu byla renovace v roce 1320 financována templáři a od té doby měli v přístavu svoji základnu.

(Převzato z popisků ve hře)

Santa Maria Gloriosa dei Frari

7. března 2013 v 22:22 | Hayley

Santa Maria Gloriosa dei Frari

Baziliku Santa Maria Gloriosa dei Frari (Zkrácené Frari) vystavěli františkáni a je to druhý největší chrám v Benátkách. V souladu s tezemi sv. františka, který propagoval chudobu, má kostel velice skromnou externí výzdobu. Říká se, že v 15.století ukrývala bazilika hrobku, která se později propadla.

(Převzato z popisků ve hře)

Santo Stefano

7. března 2013 v 22:17 | Hayley

Santo Stefano

Tento gotický kostel byl vybudován ve 13.století a přestavěn ve století 14. slouží jako místo posledního odpočinku dóžete Ondrei Contariniho a jednou v něm odsloužil mši Martin Luther.

(Převzato z popisků ve hře)