Duben 2013

Assassins Creed II - Kápě

21. dubna 2013 v 14:49 | HayleyBĚŽNÁ KÁPĚ

POPIS: Běžná kápě je čistě kosmetická záležitost, protože neovlivňuje Eziovu hledanost v daném městě. Když ji nosí budou na něj stráže reagovat normálně a jeho hledanost se bude zvyšovat normálně.

BARVA: Hnědá s karmínovou uvnitř.

ZÍSKANÁ: Ezio ji najde v truhle Giovanniho Auditore spolu s kompletním oblekem Asasínů.
4 roky aneb do nekonečna a ještě dál...

20. dubna 2013 v 22:13 | Hayley

A je to tady rok zase uplynul jako voda a blog slaví 4. narozeniny. Nechce se mi ani věřit kolik času uplynulo od té chvíle kdy sem jako jedenáctiletá klikla na tlačítko založit blog. V té době jsem ani nečekala, že to do táhnu až k těmto narozeninám. A jak říká nadpis chci to tady vést ještě dlouho, protože na to co jsem tady vytvořila jsem opravdu pyšná. A ten pocit když koukáte na obrázky na googlu a uvidíte tam tunu svých je prostě úžasný. Chtěla bych poděkovat svěm návštěvníků, stálým i občasným, žže jsem chodí a sem tam zanechají i nějaký ten komentář. Budu se snažit pokračovat jak nejdéle to půjde, protože s tímhle blogem mám ještě dost plánů. Ještě jednou díky za všechno.


Assassins Creed II - Zbroj

19. dubna 2013 v 17:57 | HayleyZbroj navržená tak, aby poskytovala ochranu nositeli. Vyrobená z kovu a kusů kůže a byla k dispozici u kovářů. brnění vám zvyšuje zdraví a odolnost vůči poškození. Zbroj se také může poškodit když stráže zasáhnou určité místo víckrát, dočasné se vám sníží zdraví, ale u kováře jej můžete znovu opravit. Každá sada brnění kterou zakoupíte obsahuje čtyři části - nárameníky, holeně, kyrys a chrániče.


Assassins Creed II - Surovci

13. dubna 2013 v 12:04 | Hayley


Surovci jsou těžce obrněné stráže s těžkými zbraněmi. Jejich brnění je odolné a provádí silné útoky, patří mezi nejnebezpečnější stráže. Jejich slabinou je pomalí pohyb jak díky brnění tak díky těžkých zbraním. Porazit surovce je obtížné, vzhledem k jejich síle a útokům, které ve většině případů nemůžete ani vykrýt. Nelze jim čelit s krátkou čepelí či dýkou. Kombo mohlo být provedeno pouze těžkou zbraní, právě tou co u sebe nosí surovci. Ti bojují se sekyrami či palcáty. Pak už vás zachrání pouze správné načasování.

Nejsnadněji je zlikvidojete ze shora, když provedete útok skrytou čepelí nebo je skolte kuší. Surovci vás svými silnými útoku mohou připravit o zbraň. Tento útok nevykryjete pouze se mu můžete uhnout. Surovec vyhodí zbraň nad hlavu a provede výpad ,který vás může skolit až na zem.

Surovci nejsou moc inteligentní a ani obratní takže vás nemohli pronásledovat po střechách. Silnější surovci se značili tím, že měli černo hnědé brnění. Surovci nikdy neutíkají z boje i když vám čelí sami. Když jste čelily skupince stráží a zabily surovce ostatní stráže se mohly vzdát.

Assassins Creed II - Hbité Stráže

12. dubna 2013 v 15:05 | Hayley

Hbité stráži jsou lehce obrněné, ale za to jsou nejrychlejší. Byly schopni, jako jedni z mála, sledovat Asasíny po střechách. Vetšinou chtějí upozornit další stráže než, aby se s vámi setkaly tváří v tvář. Když se dáte na útěk Hbité stráže vás doženou jako první jelikož jsou rychlejší než vy a bodnout vás svojí krátkou dýkou.

Útoky hbitých stráží nejsou nějak zvlášť silné ani vás moc nepoškodí, ale jsou schopni útočit rychle za sebou. Spoléhaly se na svoji rychlost a ta se vám může stát osudnou pokud s nimi bojujete ve větší skupině. Nejúčinější způsob jak je zabít spočívá v tom, že je vyprovukujete a necháte je na vás zaútočit jako první, při této akci použijte kombo. Další způsob se týká útěku. Pár ranami stráž oslabíte a dáte se na útěk, když vydržíte dostatečně dlouho začnou lapat po dechu a začnou být unavení. Ezio se jen tak neunavil, protože byl trénován žoldáky v Monteriggioni.

Hbité stráže naleznete ve všech městech, ale časteji v těch větších. Nejčastěji jsou ve společnosti surovců a hledačů. Lepší hbité stráže poznáte podle lesklejšího brnění a propracovanějšího designu na něm.

Assassins Creed II - Hledači

11. dubna 2013 v 14:49 | HayleyHledači jejichž práce byla, jak už název napovídá, hledat vrahy v úkrytech pokud se v nich schovali. Jsou o něco více obrnění než většina stráží, ale méně než surovci. Vždy nosí dlouhé zbraně jako jsou kopí či halapartny, aby mohli lépe zasahovat do úkrytů.

Hledači jsou poměrně inteligentní a trpělivě vyhledávají úkryty ve studnách či v kupkách sena. Doprovázeli stráže ve skupinkách po čtyřech kde byl vždy jeden hledač. V bitvě mohou provádět jak normální tak speciální útoky. Nemohou za vámi běžet na střechu. Když hledače odzbrojíte můžete ho buď zabít speciálním útokem jeho vlastní zbraní nebo se vyhne a začne se chovat podobně jako hbité stráže.

Assassins Creed II - Lučištníci

10. dubna 2013 v 18:49 | Hayley


Lučištníci jsou nejslabší jednotkou. Jsou ozbrojeni luky a hlídají střechy ze kterých se případně dívali na podezřelé na ulici. Obvykle zahájí útok když se budete pohybovat na střechách či vyvýšených místech. Pokud si vás všimnout budou se vás snažit sestřelit nebo shodit ze střechy. Pokud se k němu přiblížíte příliš blízko, místo luku vytáhne meč nebo palici. Ačkoliv z dálky jsou celkem nebezpeční z blízka jsou nejslabšími strážemi.

Větší skupiny lučištníků dokáží pořádně zatopit, když se do sporu dostanete i se strážemi z ulic. Lučištníci používali dva typy šípů, obyčejné a ohnivé šípy. Ačkoliv obyčejné šípy využívali běžně, zapálené šípy použili pouze párkrát a to pouze při útoku na drožku ,při útoku na létající stroj nebo při útoku na Forli.

Lukostřelci neútočili pouze na Asasíny, ale i na posly Borgiů nebo na zlodějě. Ve vražedných misích byli dva typy lučištníků. Elitní lučištník a kapitán lučištníků, oba měli určité pokrývky hlavy a bylo těžší je zlikvidovat.

Assassins Creed II - Normální stráže

7. dubna 2013 v 20:52 | HayleyZákladní strážní, druhá nejslabší jednotka ve hře. Bojují palicemi nebo meči. V každém městě najdete členy jiné armády, kteří se odlišují barvami. Stráže pracujcí pro rod Pazzi na sobě mají černé čepice, červené rukávy se zlatými proužky a na rameni erb Pazziů. Můžete je najít pouze ve Florencii a Toskánsku až do konce spiknutí Pazziů.

Strážní rodu Medici nosí tmavě žluté čepice, žluto bílé pruhované rukávy, černé pancíře a znak Medičejských.Najdete je ve Florencii a San Gimignanu.
Strážci Borgiů nosí tmavě červené čepice, černé rukávy s tmavě červenými pruhy a znak Borgiů. Často doprovází Rodriga Borgiu a můžete je najít v Benátské čtvrti Cannaregio, Romagně a Florencii, kde hlídají kodexové stránky.

Stráže Girolama Savonaroly můžete vidět pouze v misi oheň marnosti, kdy ovládne Florencii pomocí jablka ráje. Stráže jsou celé v černém a nosí erb kde je vyzobrazem sám Savonarola
Stráže Forli jsou v zeleném a nosí erb Forli.

Benátské stráže jsou oblečené v modrém, mají zlaté brnění a erb Benátek. Stráže v Benátkách jsou odolnější než v jiných městech.
Stáže, které slouží Vatikánu nosí bílé čepice, červeno-bílé rukávy. Tyto stáže jsou nejodolnější ze všech a můžete se s nimi setkat až na konci hry.


Assassins Creed II - Vedlejší Achievementy

5. dubna 2013 v 19:33 | Hayley

VEDLEJŠÍ ACHIEVEMENTY


Strůjce Mýtů - Najděte všech osm sošek v MonteriggioniAssassins Creed II - Příběhové Achievementy

4. dubna 2013 v 20:07 | Hayley


PŘÍBĚHOVÉ ACHIEVEMENTYNarození Asasína - Naroďte se jako Ezio Auditore da Firenze

Youtube

2. dubna 2013 v 21:30 | Hayley


Už o tom přemýšlím opravdu dlouho a v poslední době se to snažím i zrealizovat, ale pro úplného nováčka v oblasti videí je to těžké. Chtěla bych dělat klasické walkthrough s komentářem a časem možná i recenze. Nebylo by to pouze v oblasti TR a AC, ale obecně z celého hráčského světa. Můsím si důkladně prostudovat všechno v oblasti videí a pak možná něco zkusím. Ikdyž pro mě to chce dost odvahy ukázat tvář tak dostupně :D. Chtěla bych se zeptat na váš názor. Jestli si myslíte, že je to dobrý nápad nebo jestli máte nějaké své. Např na název kanálu popřípadě na obsah. Budu strašně ráda za vaše nápady.